Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

A semminél több...

2014-10-22 21:52:00

Három mérkőzés, három pont, egy küzdelmes győzelem, két sima vereség - ha sok nem is, ám legalább némi sikerélmény megadatott városunk csapatai számára az elmúlt két hétben.

Másfél héttel ezelőtt annyi fanyar örömünk már előre lehetett, hogy tudtuk, két vereség még a szomorú idei tapasztalatok ellenére sem érheti alakulatainkat - lévén a kisalagiakra jutott az aktuális szabadnap... Ellenben a fótiaknak az éllovas Csömör otthonában eleve csekély esély ígérkezett, főleg, hogy mindössze tizenketten vágtak az útnak, több ifistával és egyetlen cserekapussal - csoda aztán nem is történt, a futsalos tapasztalatokkal felvértezett házigazda afféle járási tiki-takával felőrölte a mieinket, az első félidő közepén előnybe is került, fordulás után pedig már a tisztes különbség tartására sem maradt erő a fótiakban: a hamar érkező második gól a gyakorlatban is eldöntött mindent, majd a hajrában két gyors találattal súlyossá nőtt a vártnál is kevesebbet mutató FSE veresége

Egy héttel később a Váchartyán ellen már joggal lehetett bízni a sikerben, de hasonló képességű riválisok az idei évben már többször is borsot törtek a fóti orrok alá - diadalmenet végül ebből a találkozóból sem lett, a kevés helyzetet és enyhe fóti fölényt hozó első 45 perc végén azonban egy meglehetősen kétes szituációt követően - vitatott szöglet utáni kapustámadás-gyanús fejesből - megszületett a fontos hazai vezetés, ami jótékony hatással volt a térfélcserét követően, s egy ügyes helyzetfelismerés, majd egy (elsőre lesnek tűnő) kiugratás végén meg is volt a három pont. A hajrát ugyan a látogatók pompás távoli szépítőgólja nyitotta, ennél több azonban nem volt a tarsolyukban - végre győzött a Fót, még ha ezúttal a külső körülményektől kivételesen meg is támogatva, ám összességében egyáltalán nem érdemtelenül.

Az Őrbottyánba utazó kisalagiak viszont rémálomszerű első játékrészt hoztak össze, a mérkőzést például csapatunk kétszeri középkezdése vezette fel - a kettő között eltelt szűk fél percet egy indítással felérő hátra passz és az abból megszerzett hazai gól töltötte ki... Öt perc múlva kettő, negyedóra elteltével már három egység volt a zöld-fehér védelmi és kapushibákat könyörtelenül kihasználó őrbottyániak fórja, akik aztán a félidő közepén tíz perc alatt háromszor ismét betaláltak, bár az ötödik és a hatodik között legalább a becsületgól megszületett - jellemző módon egy kihagyott 11-est követő kipattanót értékesítve. Az utolsó percben érkezett a hetedik is, és noha a második etapra csak annyi kérdés volt, sikerül-e tartani az egy számjegyet, a vendéglátók szerencsére visszavettek, a mieinkben pedig volt legalább annyi tartás, hogy további megaláztatásaiknak gátat szabjanak, így végül még csökkenteni is sikerült a differenciát a legvégén egy remek indítás után. Ha úgy vesszük, a meccs második felét a Kisalag nyerte - már ha van kedvünk viccesen felfogni.

Öregfiúk:

Kisalag - Csömör 1-4, Kistarcsa - Fót 1-8, Fót - Veresegyház 2-2 (Göd - Kisalag: elmaradt)