Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Kétheti ilyen is, olyan is

2014-09-25 13:01:00

Vegyes, de a két héttel ezelőtti bejelentkezésünkhöz képest mindenképpen javuló eredményekkel folytatták labdarúgó-csapataink szereplésüket az elmúlt két hétben.

Az első hír a zöldasztal mellől érkezett, váratlanul negatív végkicsengéssel: a fóti gárda hiába óvta meg az ellenfél jogosulatlanul pályára lépő játékosa miatti, még a 3. fordulóban lejátszott 0-2-re végződött hazai Kerepes-meccsét, a megyei szövetség nem látta bizonyítottnak a „feketézést”, így maradt a kellemetlen végeredmény.

Aztán nem várt fejleményként a következő hírünkről is a zöldasztal gondoskodott, csak már jobb szájízzel: az újonnan alakult, ám imponálóan kezdő és az 5. fordulót listavezetőként váró Csömör – saját pályájuk használhatatlansága miatt – Kistarcsán fogadta volna a Kisalagot, ahová azonban csak a kisalagi csapat és a játékvezetői hármas érkezett meg – utóbbiak félóra várakozás után véget is vetettek az el sem kezdődött találkozónak, a három pontot pedig 3-0-s gólkülönbséggel napokon belül hivatalosan is megkapták a zöld-fehérek.

De hogy a pályákra is áttérjünk: a fótiak Vácrátóton remekül kezdtek, riválisuknál magabiztosabb teljesítményt nyújtva félóra alatt kétgólos vezetést szereztek, majd hamarosan  emberelőnybe is kerültek – ez azonban nem várt fordulatot hozott: a vendéglátók még az első félidő utolsó perceiben 11-esből szépítettek, a mieink pedig megzavarodott és fáradó társaság benyomását keltve fordulás után sem tudták rákényszeríteni akaratukat a rátótiakra, akik az elkeseredett, helyenként durva tusakodás végén újabb büntetőt harcoltak ki, s ebből egyenlítettek is, így a döntetlennel megelégedni kényszerülő FSE csúnyán eltékozolt két pontot.

Egy héttel később a sereghajtó Galgamácsa ellen is nehezen jött lendületbe a lila-fehér alakulat, de az első játékrész közepén két gyors góllal érvényesülni látszottak az esélyek, s bár szünetet követően a látogatók a semmiből szépítettek, a fótiak pedig gyors válasz helyett néhány perc múlva 11-est hibáztak, krízis helyett kisvártatva magához tértek a fiúk: a harmadik találat végképp döntőnek bizonyult, az utolsó szűk félóra pedig már könnyed labdázgatással is örömjátékot hozott, újabb három góllal és a papírformánál is nagyobb különbségű, kiütéses sikerrel.

A Kisalag, két fegyelmi döntéssel megszerzett győzelem után, múlt hétvégén végre pályára is lépett, ami viszont már nem hozott szerencsét: az eladdig nullapontos váchartyániak ellen - szintúgy, mint két héttel korábban az addig sikertelen Vácszentlászló 1-5-ös eredményt hozó látogatása során... - könnyű sikerre számító hazaiak nem tudtak mit kezdeni a pörgősen, motiváltan kezdő vendégekkel szemben, akik gyors vezetés után még az első 45 percben meg is duplázták előnyüket, s noha a második félidőben talált csapatunk is egy gólt, az enervált, meddő játék nem változott, mígnem a hajrában egy hartyáni kontrát követő felesleges szabálytalanság utáni büntetővel el is dőlt a három pont sorsa.

Szoros vereségekkel megkezdték szereplésüket utánpótlás-csapataink is, míg az öregfiúknál fóti sikerrel és kisalagi kudarcokkal folytatódtak a küzdelmek; az előttünk álló hétvégén pedig pályaválasztói csere folytán az előzetesen közölt sorsoláshoz képest az FSE hazai környezetben lép pályára a Szada ellen.

Megyei III. osztály, 5. forduló:
Vácrátót - Fót 2-2 (1-2)
G.: Sclemmer B., Tamáska M.

Csömör - Kisalag 0-3 (játék nélkül)

6. forduló:
Fót - Galgamácsa 6-1 (2-0)
G.: Rózsás J. (2), Gáspár N. (2), Püspöki L., Kovács N.

Kisalag - Váchartyán 1-3 (0-2)
G.: Barna G.

Öregfiúk:
Isaszeg - Kisalag 6-2, Fót - Göd: elmaradt, Mogyoród - Fót 2-6, Kisalag - Pécel 2-4