Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Éledező remények

2014-04-25 15:30:00

A mögöttünk hagyott két hetet az egyet pihenő fótiak remek rangadósikerrel zárták, míg a kisalagiaknak drámai vereség után drámai győzelem jutott osztályrészül.

* * * * *

Virágvasárnap az FSE sorsolás szerinti szabadnapja miatt csak a kisalagiak léptek pályára városunk futballistái közül, méghozzá közvetlen alsóházi riválisuk otthonában, Visegrádon. Az első félidőben aztán tanújelét adta a csapat, hogy miért nem ott kellene állnia - az utolsóelőtti helyen -, ahol áll: ügyes, kombinatív játékkal hozták folyamatosan zavarba a hazai védelmet, temérdek helyzetet kihagyva ugyan, ám bő félóra után egy remek kiugratás végén így is vezetést szerezve - még ha ekkorra már el is kellett volna dönteni a három pont sorsát. Mert a második játékrész már arra adott választ, hogy miért is tart mégis ott a gárda, ahol: a visegrádiakhoz beállt a húsz évvel ezelőtti váci bajnokcsapat veteránja, a 48. évében járó Szedlacsek István, aki húsz perc alatt előbb egy megadható büntetőből, majd szabadrúgásból az övéi javára fordította az állást, s máris a KSC futhatott az eredmény után, amelyet a hajrá kezdetén, ugyancsak 11-esből sikerült is „utolérni”. Csakhogy játékosainkat továbbra is vitte a lelkesedés, a dicséretes hozzáállás azonban védelmi figyelmetlenséget szült, s a látottak alapján már nagyon érő gól nem a várt kapuba esett: az utolsó percben egy szabadrúgás utáni beadás végén a visegrádiak kotorták be a kipattanó labdát és ezzel a mindent eldöntő találatot - így „hozott” nulla pontot a konyhára egy „agyonnyert” meccs...

Szűk egy héttel később, nagyszombat kora délutánján - a közölt időponttól és helyszíntől eltérően - az ürömi műfüvön az esélyesebb Nagykovácsi várt Szebeni Ferenc meglehetősen hiányos, mindössze 12 fővel, kapus nélkül útra kelő legénységére, hogy aztán a gólvonalra az elnyűhetetlen Cservena álljon mintegy vészkapusként, s a tizedik percben Szász sérülése miatt az egyetlen cserelehetőséget is ki kelljen használni. A vendéglátók eközben természetesen a papírforma szerint nyomtak, s félóra után a számunkra megszokottan végzetes pontrúgásból, ezúttal is szabadrúgást követően a vezetést is megszerezték. Szerencsére az első 45 perc vége felé egy buta kezezés a lassacskán magukhoz térő zöld-fehéreket juttatta jogos büntetőhöz, így a pihenőre döntetlennel vonulhattak a csapatok, de fordulás után két perc alatt újból nagykovácsi előnyt konstatálhatott a közönség. Az újabb hazai gólt negyedórán át „egykapuzás” követte, csakhogy a védelmünk ezúttal stabilan, nagy munkát végezve rombolt - sőt, a körülmények fényében még több, mint megsüvegelendő kapusbravúrokra is futotta! -, amit egy kontratámadás végén egyenlítéssel jutalmazott a csatársor. A nem várt fordulat pedig véglegesen megzavarta az esélyesebb ellenfelet, akik iparkodtak ugyan továbbra is, ám újabb fegyelmezetlenségük az utolsó negyedórára emberhátrányba sodorta őket, s ahogy az ilyenkor lenni szokott - még ha általában a pozitív oldalon nem is a Kisalaggal... -, a döntő gólt is az szerezte, akitől nem várták volna: ez most a KSC volt, egy szöglet utáni fejesből, közvetlenül a lefújás előtt. Az egy héttel korábbival minden értelemben éppen ellentétes találkozón így nagyszerű, nem várt, heroikus győzelmet aratott a kisalagi alakulat, s bár csupán a harmadikat a szezonban, de ebből kettőt az egyébként jó képességű nagykovácsiakkal szemben!

Húsvétvasárnap az FSE is befejezte kétheti pihenőjét, az élbolyt szorgosan követő budajenőiek ellen pedig máris vérbeli derbi várt Gujdár Sándor tanítványaira. A vendégek aztán bő félórán keresztül igazolták is jó hírüket, tetszetős, formás támadásokat vezetve többször veszélyeztettek, de szerencsére a hátsó alakzat tagjai közül valaki mindig résen volt, még ha ez többször is Vizi kapust jelentette, majd a félidő végére nemcsak ébredezni kezdett csapatunk, hanem előbb egy szögletet követően lefejelt labdát közelről a hálóba sodorva a vezetést is megszerezte, az utolsó másodpercekben pedig egy parádés egyéni teljesítmény után már kétegységnyire módosult a fóti előny. S mint később kiderült, mindez döntőnek is bizonyult: szünet után igyekezett a rivális, mezőnyben ügyesen is gurigázott, a 16-os előterében viszont elfogyott a kreativitásuk és leginkább csak átlövésekkel próbálkoztak, ám ezekből egy kapufát leszámítva komoly veszély nem alakult ki, míg a játékrész második felében ezúttal is felélénkülő hazaiak egy-egy megugrással riogatták az ellenerőt, „viszonozva” is a kapufát, újabb találat azonban már nem született. E szép győzelemmel a Fót már csak négypontos hátrányban van az egy mérkőzéssel többet játszó Tárnok II. - és hárompontosban a szintén többet játszó PILE - mögött, így a most hétvégén következő, számunkra kedvező előjelekkel várt tárnoki csúcsderbi akár az egész szezon sorsát is eldöntheti.

Nagykovácsi - Kisalag SC 2-3 (1-1)
G.: Lehoczki I. (11-esből), Orosz G., Szécsi G.

Öregfiúk:
Fót - Kisnémedi 4-7, Mogyoród - Kisalag 4-1, Vácrátót - Fót 3-2, Kisalag - Szada 3-2