Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Remek eredmények hétvégéje

2014-03-25 09:00:00

Elsöprő negyedórás nyitánnyal nyert a Fót, kétgólos hátrányból talpra állva mentett pontot a Kisalag labdarúgó-csapataink hétvégi megmérettetései során.

Viharosan kezdett az FSE a látogató kerepesiek ellen: a rutinos Rózsás alig hét perc alatt kétszer is jókor volt jó helyen - előbb Szatmári bejátszását, majd Gáspár Norbert pontos indítását követően -, a lassan ébredező és első ígéretes támadásuk végén 11-eshez jutó vendégeket pedig még Mikus kapus is sokkolta a büntető hárításával - végül Rózsás az első negyedóra végén megkoronázta az addigiakat, s a nagy kedvvel játszó Gáspár újabb forintos labdájával, pompás egyéni teljesítmény után a 16-os vonalától már saját és csapata harmadik találatát érte el. A rivális becsületére váljék, hogy így sem lankadt az összecsapás, sőt, következő helyzetükből már szépítettek is, az első 45 perc hajrájában pedig ismét a fóti hálóőrre volt szükség, hogy ne csökkenjen a különbség. Ez pedig fontos is volt, mert a közepéig jó iramú második játékrészben - miután mindkét oldalon ismét néhányszor veszélyben forogtak a kapuk - a mieink növekvő fáradtsága mellett a Kerepes fokozatosan elkedvetlenedett, így aztán a hajrá már csak csendes levezetése lett egy többnyire élvezetes találkozónak, ahol végre helyenként jó játékot nyújtva gyűjtötte be a három pontot a Fót felkészült ellenfelével szemben.

Kisalagra az élbolyt üldöző Budajenő látogatott, akik a pálya adottságai folytán nem tudtak folyamatos játékot kialakítani, de ezzel a hazai együttes sem volt másképp: 45 perc alatt mindössze kétszer jutott el a kapukig a labda, amely azonban mindkétszer gólt is jelentett - és sajnos ez (egy jól eltalált távoli lövést és egy szöglet utáni lecsorgót követően) mindkétszer a mieink kapujánál történt. A kevés játékot, de nagy küzdelmet hozó összkép fordulás után sem változott, ám a második félidő közepén a KSC is hasonló eredményességgel érkezett meg a vendégek kapujához, mint az ellenerő tette az első játékrészben, s Orosz és Szécsi egyaránt kavarodás végén bekotort találataival három minutum alatt máris egyenlő volt az állás! Paprikás, eseménydús utolsó húsz perc következett, érthetetlen bírói ítéletekkel és mindkét oldalon kihagyott meccslabdákkal, az eredmény azonban nem változott: összességében dicséretes pontszerzéssel zártak a helyi zöldek esélyesebb riválisuk ellen egy színvonalában nem éppen emlékezetes, ám ezzel együtt is érdekes csatában.

Következő anyagunkkal a szokásostól eltérően két hét múlva jelentkezünk, benne a Fót - PILE csúcsrangadóval és öregfiúk-alakulataink egymás elleni helyi derbijével, így programismertetőnkben ezúttal a következő két forduló műsorát ajánljuk az érdeklődők figyelmébe.

Megyei III. osztály, 16. forduló:

Fót SE - Kerepes 3-1 (3-1)
G.: Rózsás J. (3)

Kisalag SC - Budajenő 2-2 (0-2)
G.: Orosz G., Szécsi G.

Öregfiúk:

Őrbottyán - Fót 1-1, a Kisalag - Kistarcsa mérkőzést későbbi időpontra halasztották