Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Derűre háromszoros ború

2013-10-24 19:02:00

Keserű szájízzel zárták az elmúlt két hetet labdarúgó-csapataink: bár a fótiak előbb kétgólos hátrányból talpra állva szereztek három rangadópontot, később azonban alsóházi ellenféltől szenvedtek nem várt vereséget, a kisalagiak pedig előbb négymeccses veretlenségi sorozatuktól búcsúztak középszerű riválisukkal szemben, hogy aztán az addigi „tökutolsók” is a mieink ellen kezdjék meg a felzárkózást…

A dobogót ostromló mozgékony, fiatal tárnoki tartalékok egyáltalán nem érkeztek megilletődötten Fótra, a kezdő sípszót követően rögtön magukhoz vonták az irányítást, s míg a hazaiak még csak a kezdeti „akklimatizálódásnál” tartottak, az ellenfél hét perc alatt - egy számunkra szerencsétlen szabadrúgásból - be is rámolta a vezetőgólt. Ám ez sem hatott ébresztőként, csapatunkból hiányzott az elképzelés, az átütőerő és a frissesség, s bár a vendégek nyomása enyhült, gyors támadásaik olyannyira veszélyesek maradtak a továbbiakban is, hogy az első félidő közepén már kettőre nőtt az előnyük - félő volt, hogy szünetig el is dől a három pont sorsa, de igazi veszély már nem alakult ki a fóti kapu előtt. A folytatás aztán mégis csak másképp történt: a második játékrészben három perc alatt sikerült első valamirevaló akciónkból szépíteni, s bár játékunk mégsem élénkült fel, a tárnoki ellencsapásokban pedig még mindig több volt a spiritusz, mint lassú támadásszövéseinkben, húsz perccel a lefújás előtt Püspöki saját térfélről felívelt szabadrúgása és Kovács éppen a 16-oson belüli „hulló falevél”-fejese váratlanul meghozta az egyenlítést is. És ha azt hittük volna, ezzel sikerült kihozni a maximumot az összecsapásból, hát tévedtünk, ugyanis mindössze öt perccel a vége előtt a szélről ügyes cselekkel befelé törő Koladát az ötös sarkánál csak szabálytalanul tudták megállítani, a büntetőt pedig maga a sértett értékesítette magabiztosan - s ezzel már kihúztuk a végéig. Mindenképp dicséret illeti az FSE játékosait tartásukért: nagyon mélyről visszaérkezve, döcögősnek is csak jóindulattal nevezhető játékkal, de mégiscsak sikerült a maguk javára fordítani az elveszettnek hitt rangadót, fontos három ponttal gyarapodva a bajnoki címért folyó versenyben.

A Kisalag eközben ahhoz a Tahitótfaluhoz látogatott, amely tavasszal még lesajnált pofozógépként okozott kellemetlen meglepetést, ezúttal viszont már a középmezőnyt üldöző masszív középcsapatként várt a mieinkre, igaz, erre a besorolásra már-már rászolgált az előző négy találkozóján egyaránt pontot szerző zöld-fehér legénység is. S noha a vendéglátók ezzel együtt sem alkotnak világverő alakulatot, ezúttal sajnos a jobbik arcukat mutatták, már az első játékrészben is veszélyesen játszva, még ha első találatukhoz kellett a mienk balszerencséje is, amikor is negyedóra elteltével egy mentési kísérlet a saját kapunkban kötött ki. Ezt azonban újabb negyedóra múlva sikerült kiegyenlíteni egy szép akció végén, miközben a játék is kiegyenlítetté vált - fordulás után viszont immár végleg a hazaiak ragadták magukhoz a vezetést, még ha a hajrá kezdetéig tartotta is magát a KSC, ám akkor öt perc alatt kétszer is kapitulált védelmünk, előbb egy megszokott figyelmetlenség „jóvoltából”, majd később kitámadva és hátul fellazulva, innen pedig nem volt visszaút. Ezzel több, mint egy hónap után maradt alul ismét a gárda, a tahitótfalui győzelem jogosságához azonban nem férhet kétség.

Egy héttel később a szezon eddigi részét a mezőny alsó régióiban töltő ürömi „fakóhoz” utazott az FSE, ahol esélyeshez méltón kezdve kétszer is csak a játékvezető hiúsította meg a vezetésünket, előbb egy nem feltétlenül helyesen lesnek ítélt gól, majd egy lerántást követően elmaradt 11-es gyanús helyzet után. Az első félidő derekától azonban visszaesett a mieink játéka, a „kis” Üröm feljött, s egyáltalán nem látszott a két gárda között a bajnoki tabella szerinti különbség. Feljavulni a második 45 percre sem sikerült, a kisméretű műfüves pályán nem tudott az FSE mit kezdeni a betömörülő vendéglátókkal szemben, akik egyszer-egyszer ügyes ellentámadásokat is vezettek - mialatt nekik is meggyűlt a bajuk a bírói hármassal -, mígnem három perccel a lefújás előtt (amikorra már a csalódást keltő ikszbe is beletörődött a fóti tábor) a hazaiak vitték be a mindent eldöntő találatot. Tipikus egygólos meccsen váratlan, ám az egy héttel korábbiakat is elnézve nem előzmény nélküli vereségbe futott bele csapatunk; természetesen ezzel még semmi nincs veszve, de kellemetlen lépéshátrányba kerültünk közvetlen riválisaink mögött.

A Kisalagnak ezalatt az utolsó helyen szerzett pont nélkül szerénykedő Tinnye pályáján lett volna lehetősége búfelejtésre, csakhogy megint alig 12 játékossal sikerült útra kelni, temérdek hiányzót itthon hagyva. Vérbeli támadók hiányában így inkább esetleges, mint kidolgozott helyzeteket hoztak össze a mieink, persze ezeket is ki lehetett volna használni, de nem sikerült, nem úgy a riválisnak, amely az ad hoc-jellegű, bizonytalan KSC-védelmet többször is átjátszotta - bár vezetőgóljukhoz jókora mázli is kellett, ugyanis húsz perc után egy kapufáról kipattanó szabadrúgás a kapusunk hátáról került a hálóba. A mieink ziccereire válaszul aztán az első félidő végén egy saját térfelünkön borzalmasan elvégzett bedobásra csaptak le a tinnyeiek, amivel növelték is előnyüket, így a második etap már nem sok jóval kecsegtetett. Iparkodtak a mieink becsülettel, de nem volt bennük elég erő, igaz, bő húsz perccel a lefújás előtt a kilépő Kovács elleni szabálytalanság és az azt követő kakaskodás végén nem biztos, hogy páros kiállításnak kellett volna következnie, a két piros kártya révén viszont hiányosan is maradt az egyenlő létszám, s így sikerült egy szöglet utáni kavarodás végén szépíteni. Az egygólos hátrányban csapatunk ismét kitámadott, amit nagyjából olyan eredményesen tudunk játszani, mint közepes jéghokisok a kapuslehozatalt: természetesen hazai kontra és mindent eldöntő találat született néhány percen belül, a szerény képességű ellenerő alulmúlásával pedig egy hét alatt a második nem várt zakót szabták Szebeni Ferenc fiaira, semmissé téve a korábbi sikeres heteket. A Kisalag ezzel hátulról a harmadik helyre esett vissza, mindössze mostani ellenfelét és a következő riválist, az eddig egyetlen pontot szerző friss sereghajtó Pilisszentlászlót megelőzve, ahol már vigasztalódásra készen várják onnan pontot korábban még sosem rabló játékosainkat - reméljük, azért ehhez lesz a mienknek is egy-két szava és van még út felfelé…

Megyei III. osztály, 8. forduló:

Fót SE - Tárnok II. 3-2 (0-2)

G.: Rovó Á., Kovács N., Kolada Á. (11-esből)

Öregfiúk:

Fót - Gyömrő 3-1, Dunakeszi Kinizsi - Kisalag 5-3, Mogyoród - Fót 3-5, Erdőkertes - Kisalag 6-0