Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Fóti rangadósiker, kisalagi első pont

2013-09-17 07:32:00

Hazai pályán szereplő csapataink értékes pontokkal gazdagodtak a hétvégén: a fótiak két százszázalékos együttes rangadóján diadalmaskodtak, míg a kisalagiak döntetlent elérve mozdultak el az utolsó helyről.

A Fót óvatos taktikával fogadta a szezon eleje óta jó hírüket keltő, 17-18 éves fiatalokkal felálló és gólzáporos győzelmeket arató szentendreieket, akik először mintegy öt percig igazolták is, hogy nem csak mendemondáról van szó: beszorították a mieinket, akik a kezdeti nyomásból olyan sikeresen szabadultak ki, hogy első kontratámadásuk végén - az ellenfél játékosaival éppenséggel egyidős - Kolada remek gólt szerzett (negyedik mérkőzésén a negyediket!), majd a hátránytól megszeppenő látogatóknak Kovács is beköszönt, így tíz perc alatt váratlanul, de nem érdemtelenül kétgólos előnybe került az FSE! Nem sokkal később a kapufát is eltalálta csapatunk, majd fegyelmezetten visszaállt, ám idővel kiderült, hogy tulajdonképpen el is lőtte puskaporát. A Szentendre visszavette a kezdeményezést, majd mindinkább a kapujához nyomta a fótiakat, s ez előbb kisebb, majd szünetet követően mind nagyobb helyzetekkel, végül pedig kapufákkal párosult, miközben a hazaiak sokszor percekig át sem lépték a felezővonalat. A félidő közepén meg is érkezett a régóta levegőben lógó szépítés, és a játék képe alapján ekkor nem sokan fogadtak volna a lila-fehérek sikerére - csakhogy mintha a riválist is görcsössé tette volna az esély, megritkultak lehetőségeik, amelyeket rutintalan forrófejűséggel el is kapkodtak. Az erejükkel elkészülő fótiak olykor csak csúsztak-másztak, de hősiesen őrizték a vezetést, míg a végére már a fürge vendégifjoncok is mind kevésbé voltak képesek koncentrálni, így kis híján a frissen beállt Szász szenzációs félpályás emelése jelentette a slusszpoént, az eredmény azonban nem változott - egy remek képességű és nagyon szép jövő előtt álló társaság ellen gyűjtött be három fontos pontot a Fót. Így már csak két makulátlan mérlegű gárda maradt a mezőnyben: a másik az a Pilisszentkereszt, ahová jövő héten látogatnak a Gujdár-tanítványok...

A Kisalag első hazai fellépését szívszorító jelenetek vezették fel: játékosaink a nyáron elhunyt volt kapusukra és egykori kapitányukra, Virág Lászlóra emlékezve mezükön gyászszalaggal, a csapatnév helyett „Virág Laci” kiáltással üdvözölték a közönséget, míg a gólvonalon Csepi Krisztián ezúttal elődje fekete-fehér csíkos, mára már legendássá lett kapusmezében őrizte a hálót...

Maga az összecsapás egyenlő erők küzdelmét hozta: a két idegenbeli vereséget feledtetni kívánó zöld-fehérek iparkodtak az eddig rapszodikus tárnoki tartalékokkal szemben, ám az ellenerő sem volt rest, így az egyébként nem túl magas színvonalú, helyenként csapkodó küzdelem is izgalmas csatát hozott. Elöl Orosz fejese és Lehoczki ravaszul csavart szöglete is megdöngette a kapufát, hátul viszont a védelmünk most sem volt életbiztosítás, amely ezúttal a játékrész derekán egy szögletet követően kapitulált, onnantól pedig szünetig inkább a vendégek veszélyeztettek. Fordulás után szerencsére villámgyorsan sikerült egy tetszetős támadás végén szép fejessel egalizálni, amelyet újabb találat már nem követett, bár az érdekes és fordulatos csata nem változott: mindkét fél dönthetett volna a maga javára, bár a végére, mind fáradtabban már inkább a döntetlenre igyekezett vigyázni a két alakulat. Ezt sikerrel tették, így az első pontját szerző KSC rögvest két helyet előre is lépett, a pontgyűjtés pedig remélhetőleg folytatható, hiszen a fiúk mögé szoruló egyik rivális éppen az az Üröm II., amelynek otthona a jövő heti úti cél.