Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Győztes és vesztes nyitány

2013-08-28 22:10:00

Két sima, bár ellentétes előjelű mérkőzéssel kezdték meg a bajnokságot városunk labdarúgó-csapatai.

A Pilisszentlászló együttesét fogadó fótiak a tavalyi kellemetlen meglepetés - hazai 0-0 - után már az első percekben jelezték, hogy ezúttal nem kívánnak semmit a véletlenre bízni, és húsz perc mezőnyfölényt, valamint több helyzetet követően Cutka szép egyéni alakításával a vezetést is megszerezték. Ez mintha túlzottan is megnyugtatta volna a mienket, mert a vendégek lassan magukhoz tértek, egyenlítési lehetőségig is eljutottak, ám a félidő hajrája újra a Fóté volt, s Kolada gyorsasága révén nem sokkal a lefújás előtt sikerült az előnyt megduplázni. Ezzel el is dőltek az érdemi kérdések, a második 45 perc az eleredő esőben már kevés izgalmat hozott: a cseréit bevető hazaiak az összecsapást kézben tartva inkább csak kétgólos fórjukat őrizték, míg az ellenfél nem tudott újítani, csupán az utolsó percek percekre pörgött fel a játék, amikor is egy szép támadás végén Szász megadta a kegyelemdöfést, majd erre a látogatók utoljára még egy dörgő kapufával válaszoltak, de végül is megerőltetés nélkül hozta a papírforma-sikert az FSE - várjuk a sikeres folytatást.

A bajnoki felkészülést csak a megszokottak szerint (kupaindulás, edzőmeccsek nélkül) komolyan vevő Kisalagra szezonbeli első bevetése várt Pilisszentkereszten, ami az álmoskönyvek szerint nem sok jót jelent - a valóságban pedig még annyit sem. Az agilisen kezdő vendéglátók öt perc alatt előnybe is kerültek egy szöglet utáni fejesből, negyedórával később pedig újabb beívelést és ismételt védelmi figyelmetlenséget követett szentkereszti találat. A játékrész második felére kezdtek csak éledezni a kisalagiak, ekkor, illetve közvetlenül a fordulást követően néhány kisebb helyzettel veszélyeztettek is, a rivális azonban ellenakciókra berendezkedve alakította ki lehetőségeit a vendégkapu előtt. A végszó pedig ismét a hazaiaké volt, a meggyőződés nélkülivé és mind kedvetlenebbé váló támadgatásainkat az utolsó tíz percben kétszer is sikeresen megkontrázva fölényessé tették sikerüket - a reálisnál is súlyosabb pofonba belefutó KSC pedig máris kap egy szabad hétvégét a sebek nyalogatására, hogy aztán újult erővel vesse magát a további küzdelmekbe, mert a most látottak sok jóval nem kecsegtetnek.

Megyei III. osztály, 1. forduló:

Fót - Pilisszentlászló 3-0 (2-0)

G.: Cutka N., Kolada Á., Szász I.

PILE (Pilisszentkereszt) - Kisalag 4-0 (2-0)

A megyei I. osztály Fóton lejátszott hétvégi találkozóján: Csomád - Gödöllő 1-3

A hétvégi program:

2. forduló:

Augusztus 31., szombat, 16.30:

Nagykovácsi - Fót SE

(A KSC szabadnapos)

A korosztályos bajnokságokról továbbra is kevés érdemi információink van a tisztelt olvasók felé: míg a 14 és 18 évesek utánpótlás-alakulatok versenykiírásáról egyelőre semmilyen hír nem érkezett, a Gödöllői csoportba beosztott két öregfiúk-gárda sorsolása korábban már felkerült a megyei szövetség honlapjára, onnan azonban időközben levették. A csapatok mindenesetre továbbra is az eredeti program szerint készülnek, amelynek alapján a hétfőn, szeptember 2-án kezdődő pontvadászat első fordulójában a fóti veteránok a Szadát fogadják, míg a kisalagiak a Heves megyéből magukat ide átkérő Heréd otthonában lépnek pályára, egyaránt 17 órakor.