Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Két meccs, két siker, húsz gól!

2013-05-28 21:15:00

A zárást megelőző utolsó forduló igazi gálát hozott a pályákon: mindkét csapatunk gólzáporos győzelemmel, ellenfeleiknek összesen tizennégyszer beköszönve hangolt a küszöbön álló vakációra, a fótiak igazi vízilabda-eredménybe belefutva, a Kisalag pedig rég látott magabiztos diadalt aratva.

Az utolsóelőtti helyen álló és ősszel idegenben is legyőzött szentendreiek látogatása ritka alkalmat teremtett Kisalagon: a házigazda egyértelmű esélyesnek számított. A papírforma és a mienk e szezonbéli találkozása meglehetősen rapszodikus képet mutatott, múlt vasárnapig legalábbis: ezúttal ugyanis nemcsak vehemensebben kezdett a KSC, de szűk tíz perc alatt vezetést is szerzett, az első félóra végén pedig a megmaradó hazai mezőnyfölény két perc alatt két újabb találatot eredményezett, hogy aztán a kisvártatva érkező negyedik gól jóvoltából végképp megnyugtató előnnyel lehessen pihenőre vonulni. Fordulás után már lassabban csordogált a mérkőzés: a Szentendre ugyan váratlanul szépített, ám a játékrész közepén egy jogos büntetővel visszaállt a négygólos különbség, a hajrában pedig egy újabb remek dugó jóvoltából kialakult a 6-1-es végeredmény - ezzel 2009. október 11., a Vácszentlászló elleni 6-0-s sikert követően született ismét fél tucat kisalagi találat, azóta ilyen kaliberű zöld-fehér győzelemnek nem lehettünk tanúi. A zárófordulóban a pilisszentkeresztieket a középmezőny aljának helyosztóján fogadja Szebeni Ferenc gárdája: egy esetleges pontszerzés a mostani 8. hely megtartását jelentené.

Az ezüstérmét már a forduló előtt (a közvetlen vetélytárs gödöllői tartalékok hétközi döntetlenjével) bebiztosító FSE Pilisszentlászlóra látogatott, hogy az ősszel kellemetlen meglepetésre döntetlent kibekkelő riválison, ha másért nem is, de presztízsokokból nemes bosszút álljon. Ez pedig igazán emlékezetes módon sikerült: tíz perc kellett csak, hogy kétszer is megrezdüljön a hegyvidékiek hálója - csakhogy az agilis nyitány után visszább álló csapatunk túlzottan is magára engedte a hazaiakat, aminek előbb szépítés, utóbb egyenlítés lett a vége. Ez azonban ébresztőül szolgált, s még mindig az első félidőben, a hajrá perceiben a találkozó elején is eredményes Szász Arnold-Szatmári páros pillanatok alatt visszaállította a kétegységnyi differenciát, miközben két találatunk között egy megkérdőjelezhető bírói döntés révén emberelőnybe is került a lila-fehér alakulat. Szünetet követően a létszámkülönbség az eredményen is mind durvábban rajta hagyta nyomát - a parádézó és az addigi kettő mellé újabb két gólt szerző ifjabb Szász vezérletével húsz perc alatt újabb háromszor voltak eredményesek a mieink (miközben három másik esetben csak a finoman szólva is véleményes játékvezetői döntés fosztotta meg a fóti társulatot az újabb gólörömtől!), unatkozni viszont még 7-2 után sem volt ok: a példásan küzdő vendéglátók másfél perc alatt háromgólosra csökkentették hátrányukat, majd a sípmester hirtelen a már cseréiket csatasorba állító fótiakat is egy komikus kiállítással sújtotta. Ám fordulópont már nem volt a meccsben, izgalmak helyett csak egy gyors gólváltás történt, a Fót növelte, a Pilisszentlászló pedig ismét csökkentette a különbséget, beállítva ezzel az alighanem évtizedekre felülmúlhatatlan, vízilabdában is korrektnek számító 8-5-ös végeredményt, végképp hihetetlenné téve, hogy a két együttes novemberben még 0-0-ra végzett egymással... Az ellentmondásos bajnoki évadtól vasárnap a sereghajtó Tahitótfalu ellen vehet - remélhetőleg - szép búcsút Gujdár Sándor legénysége.