Hőtérkép

Kétheti futballkrónika

2012-11-08 17:45:00

A megszokottól eltérően ezúttal az elmúlt két forduló tudósításával jelentkezünk, kevés meglepő fejleményről beszámolva - az elmúlt két hétben a fótiak az elérhető hat pontból hatot szereztek meg, a kisalagiak egyet sem.

Az FSE első sikeréhez még csak átöltözni se kellett: a Fótra hivatalos vácszentlászlóiak egy órával a kezdő sípszó előtt telefonon jelezték, hogy mindössze nyolcan gyűltek össze az indulásra, s így nem vállalják az összecsapást. A megyei szövetség kivételesen gyorsan döntő fegyelmi bizottsága a hét közepére már meg is hozta verdiktjét, amellyel csapatunk a várt módon, 3-0-s gólkülönbséggel kapta meg a három pontot - más kérdés, hogy a zöld gyepen a papírforma szerint alighanem fölényesebb győzelem született volna. (Érdekesség, hogy másnap a fóti öregfiúk is nem várt pihenőhöz jutottak, ennek viszont a vácrátóti pálya állapota volt az oka, s a mérkőzést az őszi szezon végén pótolni fogják).
Egy hét múlva, Tinnyén már a játéktéren kellett és lehetett is érvényesíteni az esélyeket egy rapszodikus, ám az elmúlt években mindig veszélyes ellenféllel szemben. Ezúttal azonban egy pillanatig sem volt kétséges a találkozó végkimenetele: a kifejezetten agilisan játszó, frissebb és láthatóan is jobb erőkből álló Fót negyedóra alatt vezetést szerzett, mezőnyfölényét állandósítva újabb 15 minutum elteltével növelte előnyét, a félidő lefújása előtt esett találattal pedig végképp eldöntött minden vitás kérdést. A második játékrészben már jóval kisebb elánnal, félgőzzel játszva is biztosan tartotta az eredményt a lila-fehér alakulat, majd a lehetőséget kapó cserejátékosok új lendületet hoztak és alig pár perc leforgása alatt kettővel toldották meg a számszerűen is mind jelentősebb differenciát. A hazaiak az utolsó percekben kevéske lehetőségeik egyikét kihasználva legalább a szépítésig eljutottak, bár ez nem osztott, nem szorzott: tükörsima meccsen növelte pontjai számát az FSE, versenyben tartva magát az aranyéremért s ezzel a feljutásért zajló harcban.
A kisalagiak kétszer is esélyesebb riválishoz utaztak: előbb a több igazolt futsal-játékossal felálló, technikás gödöllői tartalékok otthonába, ahol a mieink bátor, lelkes nyitánya tíz perc után váratlanul, de nem érdemtelenül vezetést eredményezett - a hátsó alakzat azonban szokásos megingásaival a félidő közepére két gyors találatot ajándékozott az így minimális előnybe kerülő hazaiaknak. Bár félő volt, hogy a kezdeményezést átvevő ellenerő gólparádét rendez, a KSC rendezte sorait, sőt, a játékrész utolsó momentumaként hatalmas egyenlítési lehetőséget hagyott kihasználatlanul - csakhogy a szünetet újabb hidegzuhany követte. Szinte pillanatok alatt, még az első 45 percben tapasztaltaknál is gyorsabb duplázással tették jelentőssé a különbséget a gödöllőiek, s megint felrémlett a nagy verés árnya, de szerencsére a Kisalag ismét visszajött a meccsbe, sőt, kiegyenlített játékot követően a hajrára nem várt módon majd’ felbillent a pálya. Az utolsó tíz percben folyamatosan a gödöllői 16-os környékén pattogott a labda, végül egy szöglet után sikerült az eredményen kozmetikázni, de a látottak alapján akár még a pontszerzés sem lett volna lehetetlen. Felemelt fejjel vonulhattak az öltözőbe játékosaink - ám a rövidzárlatok és az ellenfél kapuja előtti bizonytalankodások vállalható vereségnél többet nem hozhattak.
Az esélyesség terhe egy hét múlva sem nyomasztotta a kisalagiakat, akik ekkor - mivel a hátralévő őszi mérkőzésének pályaválasztói jogát felcserélték - az eredeti kiírástól eltérően a bajnoki mezőny élén álló Sóskút sporttelepén léptek pályára (két hét múlva ugyancsak hasonló lesz a felállás Pilisszentkereszten), ahol azonban a tisztes helytállás már kevésbé sikerült. Bár az első félidőben még ekkor is tartották magukat a mienk, sőt, a vezetőgól is a KSC nevéhez fűződik, ám fordulásig ezúttal is a maguk javára fordították az eredményt a vendéglátók, a későbbiek pedig már egyáltalán nem tartogattak pozitív momentumokat. A második játékrészre fiaink elkészültek erejükkel, amit a listavezető kihasznált és szép lassan jelentőssé tette a különbséget - a négygólos kisalagi vereség reális eredmény. S bár nyerni kétségtelenül nem itt és most kellett a zöld-fehéreknek, a jövő heti közvetlen rivális ellen ennél többet kell nyújtani

Tinnye - Fót 1-5 (0-3)
G.: Szász A. (2), Kolada Á., Serdült T., Puskás T.
Sóskút - Kisalag 5-1 (2-1)
G.: Lakatos I.

Ifjúságiak (U19): Alsónémedi - Fót 1-1, Fót - Örkény 7-1
Öregfiúk: Kisalag - Kistarcsa 2-7, Vácrátót - Fót elhalasztva, Fót - Sződ 2-2, Őrbottyán - Kisalag 2-2