Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Kétszer hat - zárás előtt, zárás után

2011-06-09 05:09:00

Mint azt a sikeresen lezajlott I. Fóti Focinapról szóló híradásunkban is jeleztük, a fóti csapatok egyaránt fél tucat lőtt góllal fejezték be hazai szereplésüket - már csak a tartalékok visszavágója, valamint az öregfiúk városi derbije és egy elmaradt meccs pótlása van hátra a szezonból.

Miután az előző hetekben három közvetlen riválisa ellen mindössze két pontot szerzett az FSE I. alakulata a megyei II. osztályban, a mieinket egy hellyel és két ponttal megelőző Kerepes elleni ütközetet nem a legjobb előjelekkel várta csapatunk a focinapi matinén. Félórányi játék alatt nem is történt sok érdemleges, enyhe hazai mezőnyfölény mellett jobbára a „semleges zónában” pattogott a labda, amikor is Szabó ügyes lefordulása és centerezése után a kapu előtt érkező Hegedűs vezetést szerzett. A váratlan góltól szünetig ugyan nem változott a játék képe, fordulást követően azonban nagyon is: előbb Báló használta ki a Mátyás beadásának aláfutó kapus hibáját, majd az előbbi előkészítő már végrehajtó szerepkörbe lépve lőtt nagy gólt a 16-os előteréből, s a biztos vezetésbe még Szabó elhibázott büntetője is belefért - mindez az első nyolc (!) minutum eseménye volt a második játékrészben. Az ellenfél szemmel láthatóan összeomlott a történtektől, s bár a félidő közepéig kitartott a gólcsend, ekkor gyors egymásutánban Barna, majd Szabó talált be szép akciók végén. A hajrá kezdete viszont az utóbbi időszakban már jól megismert, de megszokhatatlan fóti viselkedést hozta: Szabó felesleges durvasága nem először járt oktalan kiállítással, s az csak a sérült játékos ápolását figyelő játékvezetőn múlt, hogy a háta mögött összeverekedő Hegedűs és „ringpartnere” is a pályán maradhatott. A keserű szájízt okozó közjátékot végül épp az iménti „fekete bárány” feledtette, amikor egy kipattanót bombázott a hálóba öt perccel a lefújás előtt, beállítva ezzel a végeredményt. A váratlanul fölényes és a kerepesiek megelőzését jelentő siker után jól esne kijelenteni, hogy minden jó, ha a vége jó - de ennél azért jóval ellentmondásosabb bajnoki évadot tudhat maga mögött a végül is 8. helyezettként záró Fót SE. A bajnoki címet a Tápiógyörgye szerezte meg a Kistarcsa és a Galgahévíz előtt, míg az utolsó, 13. helyen a tavalyi évhez hasonlóan most is a Tóalmás zárt, a feljutás és kiesés kérdése azonban - a versenykiírás esetleges változásain túl - ezúttal is az érintett csapatok szándékának függvénye (6-0).
Előző párharcát elveszítő tartalékjaink a focijuniális zárásaként a sülysápiak ugyancsak második együttesét fogadták a 11. helyről döntő első találkozón. A kezdeményezőbben fellépő fótiak negyedóra elteltével Puskás remek fejesével vezetéshez is jutottak, majd a következő tíz percben szemfüles csatárunk a rá jellemző két közeli lesipuskás találattal - klasszikus mesterhármast elérve - megnyugtató előnyt harcolt ki csapatának. A túlzott nyugalom azonban álmosságba csapott át, így a rivális az első 45 perc végén még csak szépített, majd a második félidő elején két gyors góllal ki is egyenlített. Az FSE II. nehezen ocsúdott kábulatából, ám a holtponton túljutva már nem kis sikerrel tette ezt: Kovács agilitása és két szép megoldása a játékrész derekán ismét jelentősnek tűnő előnyhöz juttatta a mieinket, hogy aztán néhány perccel a hármas sípszó előtt a sérülése miatt első tavaszi meccsét csak most játszó Bucinca közelről „betuszkolt” találatával alakuljon ki a végeredmény. Az egy hónap alatt másodszor is „történelmi” arányú győzelmét arató, s a nap folyamán a második hatost rúgó „fakó” előnye a visszavágóra már több, mint biztató - és remélhetőleg elegendőnek is bizonyul (6-3).

*
 Az öregfiúk-bajnokság 9-12. helyéért folyó rájátszásának utolsó fordulójában ismét összecsap a Fót és a Kisalag együttese. A négycsapatos minibajnokságot már egyikük sem nyerheti meg, a három héttel ezelőtti kisalagi 4-2 óta előbb mindketten 7-3-as vereséget szenvedtek (a fótiak Hévízgyörkön, a KSC Turán), majd az FSE 6-2-re verte hazai pályán a Turát, míg a Kisalag - Hévízgyörk mérkőzés a felázott játéktér miatt nem lehetett lejátszani, s azt csak a zárókör után pótolják. A pünkösdöt követő keddre eső utolsó teljes fordulóban helyi csapataink a kis szerencsével elérhető 2. helyért, azaz összességében a gödöllői csoport 10. pozíciójáért küzdenek este 6 órai kezdettel a Balogh Sándor Sportcentrumban.