Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Kettő-kettő, kétszer

2011-05-25 09:17:00

Ismét közvetlen riválissal ikszelt hazai pályán a fótiak első számú csapata, míg egy osztállyal lejjebb szereplő tartalékjaik hasonló arányú, bár értékesebb idegenbeli döntetlennel kezdték a rájátszást, amely már a kisalagiak nélkül zajlik - öregfiúk-fronton viszont még aktívak a zöld-fehérek, akik városi derbit nyertek hétfőn.

Szünnapjuk után az FSE első alakulata a két héttel korábbiakhoz hasonlóan ezúttal is közvetlen vetélytársat fogadott az Abony személyében. Az első perceket a Fót álmos kezdése határozta meg, s a vendégek csak első ziccerüket hibázták el: bő negyedóra után egy fóti védelmi hiba jóvoltából már náluk volt az előny. A bekapott góltól magukhoz tértek és átvették a kezdeményezést a mieink, előbb Mátyás szabadrúgása csattant a kapufán, majd félóra után Polányi passzolt az alsó sarokba Mátyás kiugratását követően. Hiába azonban a fóti irányítás, a második 45 perc felvezetéseként egy középpályán elvesztett labdából induló támadást ismét a látogatók fejeztek be eredményesen, ám csak szűk öt percig kellett csapatunknak szaladnia az eredmény után, amikor is Báló centerezését Szabó váltotta gólra. Nem sokkal később Mátyás újból a lécet találta el, s a hajrá is bőven tartogatott lehetőségeket - igaz, az abonyi válaszcsapások során Berényinek is kellett bravúrt bemutatnia -, a döntetlen eredmény azonban nem változott a nyerhető találkozón, s ezzel a fóti együttes maradt ellenfele mögött, a 9. helyen (2-2).
Mozgalmas összecsapással kezdte meg a legalsóbb szint rájátszását az FSE II. Váchartyánban. Hátsó alakzatunk bizonytalankodását a vendéglátók gyors vezetőgóllal „jutalmazták”, ám a gyorsan feleszmélő fóti társulat előbb Barna révén a kapufát döngette meg, majd ugyanő szerezte az egyenlítő találatot is Engelhardt jó ütemben tálalt labdájából. Az egalizálás után kissé visszavett csapatunk, a hartyáni ellentámadások olykor-olykor kapunk előtt is veszélyt jelentettek, de a szünetet követően újból aktívabbá vált a vendéggárda, s egyórányi játék után ismét Barna révén, a saját kapufáját követő kavarodást góllal zárva, már a mieinknél volt az előny. Tíz perccel később viszont a semmiből egyenlítettek a védelmünk tétovázását kihasználó hazaiak, a parázzsá váló hajrában pedig akár a vezetést is megszerezhették volna, míg a fóti tartalékok egy gyanús buktatás után elmaradó 11-es miatt bosszankodhattak. Végül azonban maradt az igazságosnak mondható döntetlen, amely a kuparendszerű lebonyolításban biztató eredmény a hazai visszavágó előtt (2-2).

Az öregfiúk-bajnokság Gödöllői csoportjának 9-12. helyért folyó rájátszásában a beharangozott helyi rangadóra került sor Kisalagon, a 3. fordulóban. A fordulatos és hangulatos meccsen a fótiak Schöman és Szkala találataival hamar kétgólos vezetésre tettek szert, ám az első félidő végén Puskás szépített, majd fordulás után Kardos egyenlített, s végül a duplázó Porubszky vezérletével a hazaiak a maguk javára fordították a mérkőzést. A végeredmény így Kisalag - Fót 4-2 (1-2), a két gárda pedig egy-egy Hévízgyörk és Tura elleni ütközet után a záró körben, június 14-én, Fóton újból összecsap egymással.