Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Ez is, az is…

2011-05-11 06:40:00

Három csapatunkat az elmúlt héten négy hazai összecsapáson is láthattuk, de elégedettek csak a két győzelmet arató fóti tartalékokkal lehetünk - első számú alakulatuk viszont könnyen hozható győzelmet szórakozott el, míg a kisalagiak tisztes helytállása és megannyi kapusbravúrja ezúttal sem ért el pontot.

A fótiakkal együtt a középmezőny végéhez tartozó Valkó ősszel alaposan meglepte a mieinket (5-2), így ezúttal csapatunk igyekezett semmit sem a véletlenre bízni. Az FSE vehemens támadásai az első játékrész közepén értek góllá Szabó szép kapáslövésével - a vendégvédők lelkes asszisztálása mellett -, s a szünetig megmaradt a nyomasztó hazai fölény, helyzetekkel, kapufával, tévesen beintett lesgóllal, mondhatni, osztálykülönbséggel, de újabb érvényes találat nélkül. Ez pedig fordulást követően megbosszulta magát: a felpörgő valkóiak az öltözőben maradó vendéglátóknak estek, s egymás után vezetett akcióik negyedóra elteltével eredményt is hoztak. A Fót SE már nem találta első félidei önmagát, szórványos és jobbára veszélytelen ellentámadásai egyikének végén mégis újból vezetést szerzett, miután a csereként beállt Takácsot büntetőterületen belüli buktatását követően a megítélt 11-est a sértett értékesítette. Az előny mégsem tartott ki a találkozó végéig: öt perccel a lefújás előtt egy távoli, potyaízű góllal kiegyenlítettek a látogatók, s ezután akár a győzelmet is megszerezhették volna, ha ezúttal náluk nem jelez tévesen lest az asszisztens. Így végül igazságos, ám bosszantó döntetlen született, ahol a Fót az „agyonnyert” első félidő után annak örülhet, hogy legalább egy pontot itthon tudott tartani (2-2).

A heti focimenüt viszont nem az „egy”, hanem a tartalékgárda nyitotta szerdán, a Pilisszentlászló elleni, márciusban elmaradt mérkőzés pótlásával. A kezdettől fogva fölényben játszó hazaiak öt perc után, az első épkézláb vendégtámadás végén hátrányba kerültek, ám Puskás közeli fejesével, majd Kovács szép szólóját követően tíz perc alatt fordítottak, majd Rózsás duplája révén - előbb egy 16-osról eleresztett bombával, majd egy szöglet utáni kapushibát kihasználva - már szünetre tetemes lett csapatunk előnye. A második 45 percre visszavett a fóti alakulat, szépítettek is a vendégek, ám Polányi, majd Benkő közeli góljával azért erre is megvolt az FSE II. méltó válasza. A szentlászlóiak hajrában esett újabb találata csak arra volt elegendő, hogy „történelmi” végeredmény alakuljon ki: a hazai együttes messze nem százszázalékos teljesítménnyel is magabiztos győzelmet aratott (6-3).
Hétvégén az egy héttel korábban a tabella élére ugró Tinnye érkezett a „fakóhoz”, a mieink azonban az első félidőben a jobbik arcukat mutatták, végig irányítva, több lehetőséget is elhibázva szereztek két látványos gólt, negyedórás elosztásban: előbb Puskás lőtt a 16-os előteréből, némileg kisodródva a felső sarokba, majd Szász távoli bombája akadt meg a hosszú sarokban. Közvetlenül szünet előtt a kapura addig veszélytelen vendégek váratlanul közelebb kerültek egy szerencsés, megpattanó távoli lövéssel, így a második játékrészre fordult a szereposztás: a tinnyeiek támadtak, igaz, vajmi kevés átütőerővel, a fóti ellencsapások pedig pontatlanul haltak el, legkésőbb a vendégkapu előtt. A meccs hajrájában sikerült ugyan büntetőt kiharcolnia csapatunknak, ezt azonban Hegedűs elhibázta, de most ez is belefért: rangadónak mondható összecsapást nyert megérdemelten a sorozatban harmadszor diadalmaskodó Fót II. (2-1).
A pocsék szériát futó, ezúttal is épp 11 embert összeszedő (a 14 évestől a 45 évesig minden generációt felvonultató) Kisalag pályáján a bajnoki táblázat éléről több hét után a múlt héten lecsúszó Üröm vendégszerepelt - az őszi 0-9 letaglózó emlékével -, s az esélyeknek megfelelően a mieinknek is esett, de védelmünk, s főleg a kapuban parádézó Csepi állta a sarat, ameddig állhatta. Ez sajnos csak egy negyedóráig sikerült, amikor 11-est váltott gólra a bajnokaspiráns, ezt követően azonban már a KSC is kiszabadult a szorításból, s leginkább kierőszakolt pontrúgásokból veszélyeztetett, ám a főszerepet továbbra is a látogatók támadósora és hálóőrünk játszotta - olyannyira, hogy újabb ürömi találat csak a második félidő elején esett, újfent büntetőből. Néhány perccel később már akcióból is betalált az ellenfél, s bár látószögbe került egy újabb nagy vereség, szerencsére a zöld-fehérek összekapták magukat - s akkora erőt már a rivális sem fejtett ki -, így a hajrára a végig agilisan játszó, s alaposan „megfaragott” veterán Tóth harcolt ki és értékesített egy 11-est, amivel legalább szépítést és a tisztes vereséget konstatálhattunk - az ismét listavezetővé avanzsáló vendégek pedig a kézzelfogható közelségbe kerülő bajnoki aranynak örülhettek a hármas sípszó után (1-3).

Csapataink helyezései nem változtak: a megyei II. osztályban a Fót még mindig a 8., míg a legalsóbb szinten az FSE II. továbbra is a 4., a Kisalag pedig a 8. helyen áll.