Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Még mindig szomorú (foci)idők…

2011-05-03 18:33:00

Csapataink hétvégi és hétközi összecsapásai után továbbra sem büszkélkedhetünk: a Fót első gárdája két vereséget is elkönyvelhetett, a Kisalag, mint tavasszal folyamatosan, ezúttal is vesztett - zsinórban hatodszor! -, s a szomorú összképet csak az idegenben diadalmaskodó lila-fehér tartalékok árnyalják.

Az FSE I. együttese a bajnokaspiráns Tápiógyörgye elleni elhalasztott mérkőzés pótlásával búcsúztatta szerdán a hónapot, s kellemes meglepetésre már három perc után vezetést szerzett egy szöglet után. Az esélyesebb rivális a bekapott góltól magasabb fordulatszámra kapcsolt, s bár a mieink igyekeztek tartani a lépést velük, több esetben kapusunk bravúrjára volt szükség, azonban percekkel az első félidő vége előtt már Berényi Előd is tehetetlen volt. A második játékrészben kiegyenlített mezőnyjáték mellett a kaput továbbra is inkább a vendégek veszélyeztették, egy esetben lesről találtak a fóti kapuba, az utolsó tíz perc pedig igazi drámává sűrűsödött össze. Ekkor előbb a csereként beállt Szabó fegyelmezetlenkedett össze gyorsan két sárga lapot, amivel kiszállt a játékból, pár perccel később azonban emberhátrányban is büntetőt harcolt ki és értékesített csapatunk, így újfent előnybe került, s ekkor még azt sem igazán bántuk, hogy a kapuja torkában kezező vendégjátékost a pályán hagyta a játékvezető. Bő öt perccel később viszont mindent megbántak a fóti játékosok és szurkolók: előbb a kapujából rosszul kilépő hálóőrünk ajándékozott 11-est a lehetőséggel élő ellenfélnek, az utolsóelőtti percben pedig a györgyeiek formás támadása ért véget a gólvonal mögött – s ezzel nagy bravúr lehetőségét szalasztotta el a Fót alakulata, holott arra rá is szolgált volna (2-3)…
Hétvégén messze volt mindettől az FSE: a dobogóért küzdő Pécel pályáján már az első percben hátrányba került, majd átütőerő nélkül próbált mindhiába futni az eredmény után - a rögzített játékhelyzeteken kívül még kisebb lehetőségekről sem beszélhettünk -, a hazaiak pedig kényelmesen tartották a számukra megnyugtató eredményt, miközben az első félidő közepén egy páros kiállítás piros kártyája színesítette a nem éppen szórakoztató mérkőzést. A legvégére aztán a pécelieknek volt még egy utolsó szavuk: a lefújás előtt tíz perccel büntetőhöz jutva biztosították be sikerüket, a lapokat szorgosan gyűjtögető fótiak pedig kilenc emberre fogyatkoztak, hogy végképp feledhetővé tegyék az amúgy sem feledhetetlen találkozót (2-0).

A legalsóbb szinten a Fót tartalékjai a jó erőkből álló, de nem túl fényes tavaszt produkáló Pilisszántó otthonában - a Csobánka elleni, 3-0-s különbséggel igazolt mérkőzés helyett járó szünnapon pótolt, eredetileg március közepére kiírt találkozón - mindjárt az összecsapás elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, s egy szép támadás után már az első negyedórában megszerezték a vezetést. A vendéglátók ezt követő elképzelés és erő nélküli támadgatásaira csapatunk kontrákkal felelt, a gólveszélyes szituációk végül röviddel a szünet után hozták meg a második találatot. Mégsem lehetett megnyugodni, néhány perccel később ugyanis büntetőhöz jutottak a hazaiak, a hajrára pedig kemény nyomás alá helyezték a látogatók hátsó alakzatát, amelyből ki-kiszabadulva kétszer is a kapufa mentette meg a szántóiakat, az utolsóelőtti minutumban azonban a mieinkkel volt a léc - így végül, ellentétben a múlt heti példával, az FSE II. megőrizte előnyét és három ponttal távozhatott idegenből (1-2).
A Kisalag csapata - mondhatni, a szokásos módon - ismét nehezen állt össze és indult útnak az egyik aranyvárományos, az Üvegtigris-filmtrilógiáról elhíresült Tinnye otthonába, így a meccs végül negyven perc késéssel kezdődött. Ez azonban nem zavarta a hazaiakat: öt perc után nagy védelmi hibából szereztek vezetést, negyedóra múlva 11-esből - kapusuk révén - növelték az előnyt, az első félóra végére pedig a lényegi kérdéseket el is döntötték egy sakk-mattra kijátszott akció után. Fordulást követően némileg változott a játék képe, többször eljutott a KSC is a vendéglátók kapujához, ám ott elhibázta ziccereit - amiben főleg a sokadszor reaktivált Tóth Zsolt járt élen -, hátul viszont továbbra sem volt jellemző a stabilitás, s több nagy tinnyei helyzet és két kapufa mellett még kétszer zördült a kisalagi háló, miközben a megérdemelt becsületgólt sem sikerült betuszkolnia csapatunknak. A rossz sorozat tehát folytatódik - s a papírforma alapján ezen a tavaszon már nem is fog megszakadni (5-0)…

A megyei II. osztályban az FSE továbbra is 8. helyezett, egy divízióval lejjebb a Fót II. egy helyezést előrelépve a 4., a Kisalag pedig változatlanul a 8. pozícióban állomásozik.