Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Hazai fiaskók, idegenbeli siker

2011-04-11 07:34:00

A hétvége hazai mérkőzései nem sok sikerélményt tartogattak: a szombaton lejátszott találkozókon a fótiak és a kisalagiak is vereséget szenvedtek - az FSE ezzel a szezon során először veszített bajnokit saját közönsége előtt -, s a mérlegen csak a fóti tartalékok javítottak másnap a sereghajtó otthonában.

A bronzérmes helyen álló Galgahévíz elleni matinén a vendégek a kezdő sípszó után rögtön magukhoz ragadták a kezdeményezést, így az első húsz percben a játék képe megfelelt a papírformának, az ellenfél többször is gólt ígérő támadásaira csapatunk csak ezt követően válaszolt néhány jobboldalon vezetett, veszélyes ellencsapással. Vezetéshez mégis ekkor jutottak a látogatók egy ellentámadás végén, ám öt perc múlva a mieink egyenlíteni tudtak egy oldalról belőtt szabadrúgást követő kavarodásból. A félidő végjátéka azonban döntőnek bizonyult: előbb a jobbhátvédként többször felfutó, agilisan játszó Orosz sérülés miatti kiválása nehezítette meg az FSE dolgát, majd elalvó védőink között egy szép támadás végén a játékrész utolsó perceiben ismét előnybe került a Galgahévíz. A fótiak lélektani hátránya pedig döntőnek bizonyult: a második 45 percet szintén mezőnyfölényben kezdő rivális negyedóra elteltével szabadrúgásból növelte vezetését, s bár ezután egyszer még volt tűzijáték - eredménytelenül - a vendégkapu előtt, ezzel ellőtte puskaporát a támadásait elképzelés nélkül vezetgető fóti alakulat, a játék minden elemében a mieink fölé növő hévíziek hajrát felvezető bombagólja pedig végképp lezárt minden vitás kérdést - s nem érdemtelenül. A maradék időben szerencsére már nem lett ennél is csúfosabb csapatunk első hazai kudarca, de hogy kijusson a „jóból” minden téren, az utolsó pillanatokra még láthattunk egy szigorúan elővillanó piros kártyát is (1-4)…
A tavasszal kilátástalan formát futó, szinte végletekig meggyengült Kisalag pályájára az idény során most utoljára érkezett verhetőnek tűnő ellenfél, s a pilisszentlászlóiak ellen az őszi ötgólos vereség után a reváns is a találkozó tétje volt. A nagy szélben, gyakran irreálissá váló körülmények között lejátszott alsóházi derbi mérsékelt színvonalat hozott, az első félidőben a kapuk szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben, egy-egy pontrúgást követő kapu előtti tumultust leszámítva a csapatok inkább csak a mezőnyben küszködtek egymással. Fordulás után tíz perccel aztán váratlanul vezetést szereztek a vendégek: egy kósza távoli lövés a szél hathatós segítségével a hazai kapuba kocogott. A hátrányba kerülő KSC igyekezett magasabb fokozatba kapcsolni, de szervezetlen, átütőerő nélküli próbálkozásaik vajmi kevés eredménnyel jártak, bár az utolsó negyedórára a csere nélkül érkező rivális sérülés miatt még emberhátrányba is került. S a kisalagi kínokat fokozandó, még így is a látogatók tudták növelni előnyüket: szélről elvégzett, majd többször megpattanó szabadrúgásuk tíz perccel a lefújás előtt került az ismét lilát öltő zöld-fehérek hálójába, akik a végét minden mindegy-alapon megnyomva, az utolsó utáni pillanatban, közvetlenül a hármas sípszó előtt tudtak csak szépíteni egy 16-oson belüli lövéssel. Ám mindez csupán roppant sovány vigaszt szolgáltatott a döntetlenszagú, gyengécske, s ezúttal is vereséggel abszolvált „kiesési rangadón” (1-2).
A fóti tartalékok az utolsó helyét „biztosan tartó” Pomáz-fakó otthonába látogattak, s már az első támadásukból vezetést is szereztek egy szép kombináció végén. A tíz emberrel kezdő, játék közben kiegészülő - majd a második félidőben sérülés miatt ismét tíz emberre fogyatkozó - hazaiak az első játékrész derekán egy oldalról benyesett és a kapu előtti tömörülésen érintés nélkül keresztüljutó szabadrúgással egyenlítettek, majd szünetig az esélyesebb vendéggárdának nem is sikerült mezőnyfölényt kialakítania. Térfélcserét követően viszont már kidomborodott a tudáskülönbség, a mieink egy remek egyéni alakítás végén gyorsan visszavették előnyüket, majd több helyzettel és két kapufával nyomatékosították, hogy már csak a gólkülönbség lehet kérdéses - végül a hajrában egy közeli lesipuskás találattal sikerült is bebiztosítani az előzetesen is bekalkulált három pontot (1-3).

A megyei másodosztályban az FSE továbbra is a 8. helyen áll, egy osztállyal lejjebb a Fót II. egyet előrelépve az 5. pozícióba jött fel, a Kisalag pedig szinte kirobbanthatatlan a 8. helyről.

Kistarcsa - Fót SE

(Megyei III. osztályú csapataink jövő héten a tavaszi idény előtt visszalépett együttesek ellen léptek volna pályára, így az elmaradó Fót II. - Pilissport II. és Csobánka - Kisalag összecsapások 3 bajnoki pontját 3-0-s gólkülönbséggel kapják meg városunk pihenőnaphoz jutó gárdái)