Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Három a zakó…

2011-04-05 06:55:00

Nem kápráztatták el szurkolóikat csapataink a mögöttünk hagyott hétvégén: egyikük sem esélyesként lépett pályára - s a papírformát sajnos nem is borították fel.

A fóti gárda két győztes mérkőzése után az élbolyhoz közelebb zárkózás reményében érkezett a mieinket két ponttal és két hellyel megelőző Iklad otthonába. Az összecsapás első helyzete mindjárt az elején a hazaiak előtt akadt, ám utána a vendégalakulat vette át a kezdeményezést, mindezt azonban átütőerő nélkül tette. Az első félidő közepén aztán súlyos védelmi hibánk vezetéshez juttatatta a vendéglátókat, akik néhány perccel később meg is duplázták előnyüket a megzavarodó fótiakkal szemben, majd a félidő hajrájában - miután az FSE csak veszélytelen pontrúgásokig jutott - egy felesleges kapuskifutással „megkoronázott” ellentámadás végén már tetemes vezetésre tettek szert. Szünet után az ikladiak kényelmes kontrázgatásra rendezkedtek be, együttesünknek meghagyva a labdabirtoklást - a játékrész derekán viszont váratlanul eredményes lett az addigi meddő játék: egy-egy szöglet utáni kipattanó labdával és jogos büntetővel egy csapásra szoros lett a találkozó. A hátralévő percekben a hirtelen jött esély azonban görcsössé tette brusztoló, de ziccert kidolgozni már nem tudó csapatunkat, a mind fáradtabb ellenfél pedig eredményesen tördelte a játékot és húzta az időt, mígnem a ráadás perceiben egy semmiből jött távoli lövéssel végleg el is döntötte a három pont sorsát (4-2).
A fótiak egy osztállyal alacsonyabban szereplő tartalékjai pályájuk használhatatlansága miatt ezúttal Kisalagon fogadták a listavezető ürömieket, hogy már három perc után megszerezzék a vezetést egy hatalmas szabadrúgásgóllal. A technikás vendégeket ugyan megzavarta a jól ismert talaj, ám az tíz perc múlva mégis a mieinket tréfálta meg csúnyán, ami a rivális egyenlítéséhez vezetett, negyedórával később pedig egy véleményes 11-essel már a látogatóknál volt az előny. Mindez nem fogta meg a múlt hetinél sokkal jobb teljesítményt és nagyobb lelkesedést mutató játékosainkat, a szerencse azonban nem szegődött melléjük: kihagyott ziccerek és kapufák után a második félidő elején egy lesgyanús szituációban a játékvezető ismét az Üröm javára ítélt, s a kétegységnyi előny már jelentősnek bizonyult. A félidő közepén ugyan egy lepattanó labdát okosan a hálóba juttatva még felzárkózott az FSE II., de hiába, az utolsó bő húsz percben továbbra is az ellenféllel volt Fortuna istenasszony - a fóti csapat így újból vereséget szenvedett, s csak sovány vigasz, hogy a játék képe alapján arra nem szolgált rá (2-3).
A kisalagi gárda ezalatt Pilisszentkeresztre látogatott, ahol játékosainkat ezúttal sem nyomasztotta az esélyesség terhe. A játék képe ennek megfelelően egyoldalú volt, s bár a hazai támadásokat sokáig pontatlan befejezés jellemezte, az első félidő közepén hátsó alakzatunk figyelmetlensége után mégiscsak megszerezte a vezetést a rivális. A vendéglátók vezetőtalálata a találkozó addigi jellegén cseppet sem változtatott, sőt, fordulást követően még inkább az ellenfél uralta a mérkőzést, míg csapatunk hébe-hóba vezetett ellencsapásai csak a legritkább esetben veszélyeztették a kaput. A játékrész dereka a második 45 percben is végzetesnek bizonyult a KSC számára, az eladott labda után szerzett lesgyanús második szentkereszti góllal pedig az érdemi kérdések le is zárultak. A maradék időben a további PILE-helyzetek dacára már nem változott az eredmény, így legalább számszerűen nézve elmondható, hogy tisztesen helytálltak az ezúttal lilában pompázó zöld-fehérek, akik egy felesleges keménység, majd az azt követő reklamálás után a hajrában már egy emberrel kevesebben voltak a pályán (2-0).

A megyei másodosztályban az FSE maradt a 8. helyen, sorozatban második vereségüket elszenvedő tartalékjaik azonban a harmadosztály 6. helyéig csúsztak vissza, míg a kisalagiak ugyanitt szinte bebetonozódtak a 8. pozícióba.

Az öregfiúk-bajnokság múlt hétfői városi rangadóján döntetlen született: Fót - Kisalag 1-1 (G.: Szász I., ill.: Puskás T.)