Hőtérkép

Egyetlen meccs, de az győztes

2011-03-21 06:54:00

A hétvégén mindössze egy csapatunk volt érdekelt: a fótiak első számú alakulata izgalmas összecsapáson hozta el Szadáról a három pontot, miközben tartalékjaik találkozóját későbbre halasztották, a kisalagiak pedig szabadnaposok voltak.

A tavalyi szezonban egy osztállyal lejjebb a Fót II. révén már jól - mondhatni, unásig - megismert szadai együtteshez látogatott az FSE, az őszi szezon kevés remek sikereinek egyike - a háromgólos hátrány után az utolsó félórában elért győzelem - emlékével felvértezve. Most is a hazaiak kezdtek aktívabban, olyannyira, hogy már a 3. percben vezetéshez jutottak egy szöglet utáni kipattanó labdát értékesítve, majd a továbbiakban is többször kerültek védőink mögé, gyakori pontrúgásaik pedig további veszélyt jelentettek. A vendéglátók előnye azonban szerencsére nem nőtt, sőt, félórányi játékot követően váratlanul egyenlített az FSE az addigi tanácstalan támadgatások utáni első igazán veszélyes akció végén, amikor Takács ugyancsak egy kipattanó labdát juttatott a hálóba. A góltól az addig magabiztos szadaiak megzavarodtak, a vendéggárda immár uralni kezdte a mérkőzést, s három perc múlva Szatmári bombájával a vezetést is megszerezte. A második félidő elején is a fótiak maradtak kezdeményezőbbek, még ha komoly helyzet nélkül is - a játékrész első negyedórája után esett szadai egyenlítésnek viszont nem volt semmilyen előjele. Az addig sem eseménytelen meccs a hajrára pörgött fel igazán, mindinkább fölénybe kerülő csapatunk futószalagon dolgozta ki helyzeteit, ám a lehetőség az ellencsapásokkal operáló rivális előtt is megvolt - a mindent eldöntő találatot azonban tíz perccel a lefújás előtt a mieink vitték be a csereként beállt Cutka kiugrása után. A maradék időben egy tévesen lesként beintett gólt vettek még el a fótiaktól, de ez már nem befolyásolt semmit: együttesünk, helyenként jól játszva, második tavaszi mérkőzését is megnyerte, s talán most már nem ok nélkül várhatjuk a hasonló folytatást (2-3).
A legalsóbb osztályban a fóti pálya alkalmatlansága miatt két nappal a szombati időpont előtt elhalasztották tartalékjaink Pilisszentlászló elleni összecsapását, a Kisalag pedig a Pilissport II. visszalépése miatt szabadnaposként jutott a három bajnoki ponthoz. E heti hír a megyei harmadosztályból, hogy a pilisvörösvári tartalékok után a Csobánka is bejelentette visszalépését, ezzel a csoport immár tíztagúra zsugorodott, csapataink pedig újabb pihenőhöz és játék nélkül elkönyvelt győzelemhez jutott.

Az FSE egy helyet előrelépve a megyei másodosztály 7. helyén áll, míg a harmadosztály állása csak azért nem változatlan, mert a visszalépése után hivatalosan is kizárt Pilissport II. a mezőny végére került, ezzel a Kisalagé a 8. pozíció, a Fót II. viszont továbbra is a dobogó alsó fokán áll.

Megyei II. osztály, B-csoport, 14. forduló:
Szada - Fóti SE 2-3 (1-2)
G.: Takács S., Szatmári L., Cutka N.

(A megyei III. osztályban a Fót II. - Pilisszentlászló mérkőzést későbbi, még ismeretlen időpontra halasztották, míg a Kisalag SC mostani ellenfele, a Pilissport II. visszalépése miatt játék nélkül, 3-0-s gólkülönbséggel kapta meg a 3 pontot).

A jövő heti program:

Megyei III. osztály, Nyugati csoport:
2011. március 26., szombat, 15.00:
Dunakeszi Kinizsi II. - Fót II.
2011. március 27., vasárnap, 15.00:
Kisalag SC - Pilisszántó

(A megyei II. osztályban a jövő hétre kisorsolt Fót - Tápiógyörgye mérkőzést április 27-re halasztották)