Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Megyehármas sikerek és FSE-zakó

2010-11-15 05:42:00

A fóti csapat a hétvégén sem tudta átlépni az árnyékát, s nyerhető mérkőzésen maradt vendégként továbbra is nullpontos – szerencsére alsóbb osztályú együtteseink számszerűen fölényes, bár nem izzadtságmentes 90 percek során érvényesítették a záró fordulóban a papírformát.

Az FSE kerepesi fellépése kiegyenlített, helyzet nélküli első félórát hozott, amelynek végén csapatunk váratlanul mégis vezetést szerzett, amikor Barna szemfülesen használta ki az egymásra váró hazai kapus és védője hibáját. Az esélyesebb vendéglátók azonban két perc alatt válaszoltak: egy tévesen megítélt bedobás után a kerepesiek játékosa alighanem élete gólját lőtte mintegy 25 méterről. Az első félidő végén már a mieinknek volt lehetősége újból vezetéshez jutni, ám támadóink kétszer is hibáztak, fordulást követően pedig Tábor jóvoltából két méterről az üres kapuval szemben a kihagyhatatlan is kimaradt. Mindez megbosszulta magát: elég volt öt perc rövidzárlat, s az ellenfél egy órányi játék után máris két egységgel vezetett előbb egy balszerencsésen megpattanó lövést, majd egy kiugratást követően, amelyet egy hasonló, ám már szerencsére elhibázott lehetőség fejelt meg. A fóti sorokat sikerült ugyan rendezni az átmeneti rémálom után, ám azt jóvátenni nem: a mieink néhány perc elteltével már futószalagon dolgozták ki, de egyúttal hagyták is ki ziccereiket, míg végül négy minutummal a lefújás előtt a csereként beállt Fekete kiugrást követő magabiztos lövésével sikerült visszajönni a meccsbe – de a maradék időben már csak újabb helyzeteket sikerült kialakítani, kapuba találni a mezőnyfölény ellenére sem. A fóti csapat így bosszantó körülmények között szenvedte el hatodik idegenbeli találkozóján a hatodik vereségét - jövő héten az őszi szezon zárásaként (az októberben elmaradt összecsapást pótolandó) tóalmási „kirándulás” következik az eddig mindössze három pontot begyűjtő sereghajtó otthonába, amely az elképesztően rossz fóti sorozat megszakítására afféle „most vagy soha”-alkalom, a fájdalmasan csúnya tavaszi vereség emléke ellenére is; vagy talán éppen azért (3-2).
A megyei harmadosztály jövő tavaszvégi speciális, csoportok közötti rájátszása miatt az utolsó őszi kört már a tavaszi első forduló jelentette: gárdáink az augusztusban lejátszott első mérkőzések visszavágóin léptek pályára. A Fót II. a Szentendre 6-1-es hazai legyőzése után idegenben is kezdeményezően lépett fel, az első játékrész azonban csak meddő mezőnyfölényt hozott, mindössze egyetlen komolyabb helyzettel, s főleg távoli kísérletekkel. Szünet után felélénkült a játék, mindkét alakulat aktívabbá vált, s végül egy kapushibának köszönhetően sikerült előnybe kerülnie csapatunknak, ám ezt a fáradó vendéglátók egy semmiből jött talált góllal hamarosan ki tudták egyenlíteni. A pályaválasztók ezt követő rövid, ideiglenes perceit újból fóti dominancia követte, amely több lehetőség után a hajrára hozta meg az eredményét: egy leshatárról történő kilépés révén sikerült újból vezetést szerezni hét perccel a vége előtt, innentől pedig a rivális lélekben feladta a küzdelmet, s így tartalékjaink a végére két újabb, az előző gólhoz hasonló találattal tették fölényessé győzelmüket (1-4).
Kisalagra az utolsó helyezett pomázi „fakó” - a mieink eddigi egyetlen idegenbeli sikerének (3-0) áldozata - érkezett, így csapatunk ezúttal esélyesként vonulhatott ki középkezdéshez. Kellemetlen meglepetésre az eseménytelen első negyedóra egy jól eltalált, s a kisalagi hálóban megakadó pomázi lövéssel zárult, ami azonban ébresztőt fújt a hazaiaknak, s az első 45 perc utolsó harmadában Angler Gyula góljaival - előbb Karlovszky kapufáról kipattanó labdája után, majd egy erős és alattomosan lecsapódó szabadrúgással - sikerült fordítani is. A második félidő már teljes egészében a kisalagi fölény jegyében telt el, de játékosaink időnként egészen gyermeteg módon hibázták el nagyobbnál nagyobb lehetőségeiket, s mivel a ritka vendégtámadások sem nélkülözték a veszélyt, egészen az utolsó öt percig nem lehetett megnyugodni. Ekkor viszont végképp eldőlt a három pont sorsa: az Angler gyors bedobásával kilépő Benkő szép egyéni teljesítmény után lőtt a hálóba, majd egy perccel később Angler ajtó-ablak szituációból vette be harmadszor is az ekkor már összeomló látogatók kapuját. A KSC gárdája így végül – ha gyenge ellenféllel szemben, mérsékelt teljesítménnyel és feledhető alsóházi derbin is, de – győzelemmel fejezte be 2010-es szereplését (4-1).

Az FSE - folytatva hetek óta tartó hullámvasutazását - ismét két helyet rontva mindössze a 11. helyet tudhatja magáénak a 13 csapatos mezőnyben; egy osztállyal lejjebb a Fót II. átvette a vezetést, de több üldözője elmaradt mérkőzései miatt valószínűleg nem telelhet éllovasként, a kisalagiak viszont feltehetően jelenlegi, 9. pozíciójukból vonulhatnak pihenőre.