Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Javítás a legalsóbb osztályban

2010-10-26 21:57:00

A sokkoló múlt hétvége után ezúttal javítottak megyei III. osztályú csapataink: a fóti tartalékcsapat magabiztosan győzött idegenben, a Kisalag pedig a bajnoki mezőny favoritja ellen tartott itthon egy pontot. Egy szinttel feljebb a Fóti SE első alakulata szabadnapos volt, így az előző heti kisiklás feledtetése még várat magára.

Ezúttal tehát csak két „megyehármas” mérkőzésről számolhatunk be: az FSE II. Csobánkára látogatott, bevetve néhány „lejátszó” játékost is a pihenő első csapattól. Ennek ellenére az agresszív stílusban kezdő – durvaságoktól sem visszariadó – hazaiak kezdtek aktívabban, s gyorsan vezetéshez is jutottak. A mieink szerencsére csak az eredményességben és a játékban vették fel a kesztyűt, méghozzá sikerrel: az ezúttal a „fakó” színeiben is gólerősnek bizonyuló Fekete találataival – egy közelről begyötört góllal, majd szabadrúgásból – az első félóra végére megfordították az állást, az első félidő hajrájában pedig egy szép támadás végén Rózsás növelte kétgólosra a fóti előnyt. Szünet után még utoljára felélénkültek a vendéglátók, ami a szépítést is meghozta számukra, ezt követően azonban fegyelmezetten játszó együttesünk az ellentámadásokra helyezte a hangsúlyt, s két újabb Rózsás-góllal végleg eldöntötte a három pont sorsát, miközben mind a mesterhármasig jutó egykori kapus, mind társai lábában is több találat benne maradt még – de most még ez is bőven belefért (2-5).
Kisalagra a listavezető Tinnye érkezett, amely ellen a hazai csapat – bár legalább saját otthonában az utóbbi időben azért termett babér a számára – az esélytelenek nyugalmával léphetett pályára. A látogatók szöglet utáni, 2. percben elért vezetőgólja így is hidegzuhanyként hatott, de szerencsére a mieink magukra találtak, s a vendégrohamok helyett a kisalagi próbálkozások – főleg az életerős távoli lövések – jelentettek eseményt, miközben a tinnyeiek inkább csak pontrúgásokból veszélyeztettek. Az eredmény szünetig mindezek ellenére nem változott, fordulás után viszont nagyon gyorsan, amikor is az ellenfél kapusának szarvashibáját használta ki szemfülesen Karlovszky - ám a Tinnye újból egy szöglet után hamar visszavette a vezetést. A nagy elánnal küzdő KSC azonban megérezte az esélyt és óriási erőket mozgósított az újabb egyenlítésért, az erőfeszítéseket pedig tíz perccel a lefújás előtt siker koronázta: egy kavarodás után a kipattanó labdát Benkő bombázta a hálóba, amelynek révén bravúrosnak pontszerzést könyvelhetett el a kisalagi gárda, a szezon során először döntetlent elérve (2-2).

A pihenőt tartó FSE I. maradt a megyei másodosztály 10. helyén, míg a harmadosztályúak egy-egy pozíciót javítottak, így a fóti tartalékok a 3., a kisalagiak pedig a 8. helyre léptek előre.