Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Gólzáporok pro és kontra

2010-10-06 07:43:00

Gólínségre igazán nem panaszkodhattunk a heti focimeccseken, bár nem mindig örülhettünk emiatt: a kupából kieső fótiakat és a bajnokin betliző kisalagiakat kitömték, a kétszer is győztes FSE II. viszont összesen tizenegyszer zörgette meg riválisai hálóját.

A fótiak első csapata, mint arról beszámoltunk, az őszi szezon végére halasztotta az eredetileg e hétvégére kiírt tóalmási bajnoki mérkőzését, így az elmúlt napokban csak egy hétközi kupamérkőzés várt a mieinkre. A gödöllői egyetemisták múlt heti bravúros legyőzése után ezúttal a három osztállyal magasabban szereplő, NB III-as maglódiak érkeztek Fótra, így vérmes reményeink nem lehettek, ám az első félidőben nagyot küzdve, a felbillenő pálya és a vendégkapufák ellenére is tartani tudta csapatunk a gólnélküli döntetlent. Szünet után aztán mindössze két percig maradt változatlan az állás, s miután a látogatók megtörték a jeget, magasabb fordulatszámra is kapcsoltak, az FSE pedig megroggyant, s bő negyedóra alatt négyszer kapitulált, ami formasággá tette a hajrát. A becsületgól szépségtapaszát Bucinca immár szokásos fejese jelentette, amit azonban az ellenfél sem hagyott válasz nélkül – a fóti kupamenetelés ezzel a papírformának megfelelően véget ért az idei évre (1-5).

Az első csapat kupacsatájával egy időben pályára lépő tartalékegyüttes a szomszédvár Dunakeszi Kinizsi „fakójához” látogatott a 4. fordulóból elhalasztott és fordított pályaválasztás mellett megrendezett találkozó pótlásán. Magabiztosan kezdő csapatunk egy védelmi hibát követően, váratlanul hátrányba került ugyan, ám a hazai vezetés nem fogta meg a mieinket, s egy bombagól és egy lesipuskás találat révén már a pihenőig sikerült megfordítani az eredményt, a második játékrészben pedig két újabb távoli nagy „löket” jóvoltából fölényes idegenbeli sikert könyvelhetett el az utolsó percekben már örömfocit bemutató Fót II. (1-4).
A „tarcsik” hétvégére sem zárták el a gólcsapokat, bár a sereghajtói posztot szerzett pont nélkül „birtokló” pomázi második gárda elleni meccs közel sem volt olyan egyértelmű, mint arra számítani lehetett volna. Már a korai vezetést is a látogatók szerezték meg a fóti védelem kihagyása után, ezt azonban hazai henger követte: szűk negyedóra alatt változatos találatokkal – többek között a leglátványosabbal: Puskás 16-oson kívüli fejesével – 4-1-re elhúztak a mieink, s innentől el is könyvelték, hogy zsebben a három pont. Fájdalom, a vendégek nem így gondolták, s könnyelművé és fegyelmezetlenné váló csapatunkkal szemben az első félidő hajrájában hét perc alatt kiegyenlítették háromgólos hátrányukat! A szünetben aztán sikerült ráncba szedni „fiainkat”, akik a második játékrészben nem sok levegőt hagytak a pomáziaknak, s a vezetés visszaszerzése után már csak a számszerű végeredmény volt kétséges – két újabb találat révén végül fölényes győzelmet is arattak egy tulajdonképpen közönségszórakoztató, de az edzőkre nézve káros hatásokat is jócskán tartogató összecsapáson (7-4).

A Kisalag ellenben vasárnapra, az eddig még nyeretlen pilisszentlászlóiak sporttelepére tartogatta a szezon legkilátástalanabb teljesítményét, különösen az első félidőben: védelmi és kapushibák után, elképzelés nélküli támadójátékkal húsz perc alatt három-, a játékrész végére négygólos hátrányt szedett össze az ezúttal lilában játszó, meglehetősen motiválatlan vendégalakulat. Igaz, 1-0-nál döntőnek tűnő tévedést láthattunk a játékvezetői párostól: Karlovszky ellenféltől kapott labdát követő hálóba emelt lövésénél a partjelző lest intett, a sípmester pedig szabadrúgást fújt kifelé - ám csak hipotetikus elképzeléseink lehetnek, mi lett volna, ha… Maradjunk annyiban, ekkora különbségnél nem lenne túl elegáns külső körülményekben keresni a mentségeket. Főleg, hogy fordulás után is csak annyi változás történt, hogy lelkesebb játékosaink igyekezték húzni a mentálisan sem egységes csapatot, de mindhiába: a szépítésre is csak kisebb lehetőségek nyíltak, hátsó alakzatunkban viszont továbbra is benne volt egy-egy végzetes hiba esélye – s mivel egy újabb bakit valóban gól is követett, így végül parádézva szerezte meg első sikerét a hazai csapat. A kárvallott kisalagiaknak pedig adott a feladat: villámgyorsan túltenni magukat e nem várt traumán (5-0)

A pihenőt tartó FSE a megyei másodosztály 10. helyére csúszott le, míg a harmadosztályban a héten remeklő tartalékok a 4. helyig rukkoltak előre, a Kisalag viszont már szintén csak a 10. pozíciót foglalja el.

-----------------------------------------------------------------------------

A hétfőn játszott, portálunkon is beharangozott városi öregfiúk-rangadón nem született meglepetés: a végig fölényben játszó, sok helyzetet kihagyó fótiak Fonódi Pál góljával 1-0-ra nyertek Kisalagon, s ezzel felkúsztak a dobogó aljáig, míg a vendéglátók továbbra is a tabella végén szerénykednek.