Hőtérkép

Az FSE „nagyhete”...

2010-09-27 06:00:00

...felemás körítéssel

Bár rég volt és soká lesz húsvét, a feltámadás reményét megcsillantó fóti első alakulat kiérdemelte a címbeli elnevezést, amely hét közben magasabb osztályú ellenfelét taglózta le a kupaselejtezőben, majd a hétvégén a bajnoki listavezetőt is megfosztotta veretlenségétől. Bár a tartalékgárda veresége ront az összképen, a három mérkőzés után újra győztes kisalagiak jóvoltából pozitív a települési focimérleg.

Szerdán a gödöllői egyetemisták megyei I/B osztályú együttesét fogadta a fóti csapat a kupaselejtező második körében, hogy aztán a találkozó egészen váratlan hazai parádét hozzon. Az indiszponált ellenfél és bizonytalan kapusának „érdemei” ugyan megkérdőjelezhetetlenek, de ez nem kisebbíti a mieink sikerének értékét, akik a háromgólos, magabiztos első félidei vezetést követően maximálisan kiélvezték a meccs minden pillanatát, több „tuti ziccert” is elhibáztak, így a végeredmény még a végén váratlanul szépítő GEAC-ra nézve hízelgő. Jövő hét közepén, a következő kupafordulóban már jóval keményebb dió következik: az NB III-as Maglód gárdája érkezik a Balogh Sándor Sportcentrumba (6-1).

S ha egy üzlet beindul! A bajnoki folytatásban a négy mérkőzéséből négyet nyerve, 21-0-s gólkülönbséggel a tabella élén álló Kistarcsa ellen – ahogy az élcsapatokkal szemben hagyományosan, ezúttal is - nagyon felszívta magát az FSE. A vendégek igyekeztek ugyan magukhoz ragadni az irányítást, viszont a jóval motiváltabb fótiakkal ellentétben nem tudtak kellően felpörögni, a kiegyenlített mezőnyjáték igazi helyzetet az első játékrész végéig nem is hozott, akkor azonban némileg váratlanul a mieink jutottak vezetéshez: Fekete beadása az ismét csatárt játszó Bucincát találta üresen, akinek nem okozott problémát a hálóba bólintani – az idei szezonban először felavatva a kistarcsai kapust. Fordulás után parázs első negyedóra következett, a látogatók megnyomták a mérkőzés e szakaszát, ám Berényi Előd három bravúrja után is változatlan maradt az eredmény, majd kisebb-nagyobb hazai ellencsapások következtek, amelyek közül Fekete célt tévesztő közeli fejese, illetve Barna félpályáról eleresztett - a kint álló hálóőr fölött átívelt, de a kapu mellett elkocogó - szemfüles emelése kecsegtetett leginkább góllal. A hajrá elkeseredett, de sokáig meddő kistarcsai nyomása a 93. percben kis híján egyenlítéssé érett, ám a felső kapufa „hárított”, néhány idegőrlő pillanat után pedig a játékvezető lefújta az igazi bravúrgyőzelemmel záruló találkozót. Jövő hét végén pihenőt kap a csapat nagy része, mivel néhány játékosunk egyéb sportelfoglaltsága miatt a Tóalmás ellen kiírt idegenbeli összecsapást az őszi idény végére halasztották (1-0).

A keskeny ürömi műfüves pályán villanyfényes mérkőzést vívó FSE II. sorsa szűk tíz perc alatt megpecsételődött: az „öltözőben maradó” gárda védelmi és kapushibák után gyorsan kétgólos hátrányba került, s onnan már csak futhatott az eredmény után. Helyzeteink megvoltak ugyan - egyszer a kapufát is eltalálta Püspöki -, ugyanakkor a hazaiak is növelhették volna előnyüket – s a harmadik találat térfélcserét követően meg is érkezett. Bár viszonylag gyorsan sikerült szépíteni, az ürömiek még fürgébben válaszoltak, s ez a hátrány már döntőnek bizonyult: a hajrát jobban bíró fóti „fakó” két góllal végül szorossá tette a végeredményt, ám fájdalom, a pontok sorsának érdemi megváltoztatásához rövidnek bizonyult a meccs. Tartalékjaink jövő héten kétszer is pályára lépnek, mivel a vasárnapi bajnoki előtt szerdán a múlt heti, elmaradt összecsapást pótolják a Dunakeszi Kinizsi II. gárdája ellen, ezúttal azonban idegenben, felcserélt pályaválasztás mellett (4-3).

Zsinórban három vereség után a javítás reményével fogadta pilisszentkereszti riválisát a Kisalag. Az egyenlő erők küzdelmét hozó találkozó első igazi helyzete az első félidő közepén alakult ki, igaz, az mindjárt gólt is hozott: a vendégek védelmi hibája után Nagy Dánielnek „magányában” csak a kapus mellett kellett elgurítania a labdát – amit gond nélkül végre is hajtott. A felpörgő ellenfél egy kapufával nyomatékosította jelenlétét, később pedig Kalászinak kellett becsúszva szerelnie a gólvonalon (!), míg a másik oldalon Karlovszky hibázta el a lehetőséget előnyünk növelésére. Szünet után nagyjából egyenlő arányban forogtak ismét veszélyben a kapuk, bár az egyenlítésért küzdő látogatók több időt töltöttek a kisalagi térfélen, igaz, a nagyobb helyzeteket a mieink kontrái hozták. Újabb gól végül sem itt, sem ott nem született, a hazai siker pedig a döntetlenszagú összecsapáson sem érdemtelen - ha másért nem, hát a rúgott gólok száma miatt … -, s ezzel végre megszakadt a kisalagiak rossz sorozata (1-0).

Az FSE győzelme ellenére is a megyei másodosztály 9. helyén maradt, míg a harmadosztályban a KSC a 8. helyre lépett fel, az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Fót II. pedig a 9. pozícióig csúszott vissza.

-------------------------

A „nagyok” mellett akad a hétre egyéb látnivaló is: már hétfő délután összecsap egymással városunk két sportegyesületének veteránszekciója. A két csoportra osztott gödöllői körzet öregfiúk-bajnokságának 4. fordulójában a kisalagi „katlan” ad otthont a helyi derbinek, ahol a szezont három vereséggel kezdő, s így a presztízsrangadót a sereghajtó, 10. helyről váró KSC az eddig két győzelmet és egy döntetlent felmutató, 4. helyezett Fótot fogadja. Az eredménysorok és a helyezések alapján nagy izgalmakra nem lehetne ugyan számítani, de jól tudjuk, a papírforma és az előzetes esélylatolgatás ebben a kicsiny zöld-fehér–lila-fehér párharcban is csak annyira mérvadó, mint jóval nagyobb „testvére” esetében…