Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Sok gól, kevés pontért

2010-09-13 07:41:00

Három meccsen 17 gól - csapataink mérkőzéseinek pazar átlaga azonban kevés sikert, mindössze két pontot (két fóti döntetlent) hozott.

Az első tíz percben lezajlott gyors gólváltással indult az ikladi gárda fóti vendégjátéka: az előrehúzódó Erdész szöglet után szerzett vezetőtalálatát pillanatokon belül egalizálták a látogatók. Ugyanez volt a koreográfia az első játékrész hajrájának nyitányán is, amikor több, szélen vezetett veszélyes akció után Fekete szép egyéni teljesítményt követő szerencsés góljára egy perccel később – védőink és kapusunk bizonytalanságát kihasználva – ismét megvolt a rivális válasza. A második játékrészben is a mieink maradtak kezdeményezőbbek, a felázott talaj azonban a védekező Iklad dolgát könnyítette meg, mígnem húsz perccel a vége előtt egy átlövés révén újból csapatunknál volt a vezetés. S amikor már úgy tűnt, az eredmény tartására törekvő együttesünk behúzza a küzdelmes összecsapás három pontját, már túl a rendes játékidőn, a második vendéggólhoz hasonló kiugrás és elkésett kapuskifutás után kiénekelte az ellenfél a sajtot a fótiak szájából – egy minimum nyerhetőnek nevezhető mérkőzésen (3-3).

Egy osztállyal lejjebb szereplő megyei harmadosztályú tartalékjaink az első két mérkőzését elveszítő Pilisszentlászló otthonában vizitáltak, s az első félidő alapján úgy tűnt, gond nélkül érvényesítik a papírformát: az öt perc alatt megszerzett vezetést még szünet előtt sikerült megduplázni, miközben több fóti ziccer is kihasználatlan maradt. A fordulás utáni cseréktől némileg megbomlott ugyan csapategységünk, ám úgy festett, a győzelmet semmi nem veszélyezteti, főleg, hogy tíz perccel a vége előtt a hazaiaktól egy játékost ki is állítottak. Ám - derült égből villámcsapásként - az emberhátrányban játszó ellenfél előbb szabadrúgásból szépíteni tudott, majd már kilenc emberre fogyatkozva (mivel összes cseréjük beállítása után sérült meg egy játékosuk) egy újabb pontrúgást – ezúttal szögletet – követően ki is egyenlítettek. S ha az előző összecsapást nyerhetőnek tituláltuk, ez esetben már nincs is jelzőnk (2-2)…
A hétvége leggólgazdagabb és legfordulatosabb találkozója bizonyult egyben a legsikertelenebbnek is, holott Kisalagon sem volt törvényszerű a vereség: a szintén gyors gólokkal induló mérkőzésen a pilisvörösvári tartalékok első gólját Angler szép alakítása után a fiatal Nagy gyorsan kiegyenlítette, majd átmenetileg a látogatók kerültek fölénybe, ám a KSC előbb a kezdeményezést, bő félóra után pedig a vezetést is átvette, ismét csak Angler és Nagy „koprodukcióját” követően. A vezetés azonban három percig sem tartott: a vendégek bődületes bombagóljával ismét egyenlő lett az állás, szünet után pedig vörösvári percek következtek: előbb Csepi még óriási bravúrral 11-est hárított, két perc múlva azonban a büntetőt rontó vendégjátékos óriási szabadrúgásgóllal javított. Ám egyenlítésünkre - ugyancsak szabadrúgást követően - tíz percet sem kellett várni: Márkus belőtt labdájára a két gólt előkészítő Angler érkezett a leggyorsabban - de ezzel sajnos még nem volt vége: ismét nem telt el tíz perc, amikor egy védelmi figyelmetlenség után szinte csak be kellett gyalogolni a kapuig a rivális támadójának, a hátralévő több, mint húsz perc pedig már csak helyzetek kidolgozására (és kihagyására) volt elegendő. A KSC így második hazai mérkőzését is elveszítette – holott a látottak alapján akár hibátlan teljesítménnyel is állhatna a tabella élén (3-4).

A Fót a 9. helyet foglalja el, míg az alsóbb osztályú gárdáink közül az FSE II. a 4., a Kisalag pedig a 7. helyen áll.