Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Tökéletes focihétvége

2010-08-31 07:27:00

Mindhárom csapatunk sikerrel vette a hétvégi fordulót: a fótiak első számú alakulata hihetetlen feltámadást produkálva örülhetett a focikrimi végén, míg a harmadosztályú gárdák nagyon simán diadalmaskodtak a nyitányon.

A bajnoki szezont vereséggel kezdő FSE I. csapatához az újonc, de a második együttesünkkel vívott tavalyi „vég nélküli” csatározások miatt messze nem ismeretlen szadaiak érkeztek vendégségbe a megyei másodosztály második fordulójában, s nem is tétlenkedtek: lassan reagáló védelmünk hibájából már négy perc alatt vezetést szereztek. Ez a lassúság sajnos a továbbiakban is megmaradt, hátsó alakzatunk bizonytalankodása tétova, elképzelés nélküli és körülményes támadásszövéssel párosult, az ellenfél pedig mind gyakrabban bukkant fel és alakított ki helyzeteket a cserékkel frissülni próbáló fótiak kapujánál. Öt perccel az első játékrész vége előtt egy meglehetősen bután összehozott 11-est értékesítettek a vendégek, s csapatunk minden tekintetben kilátástalan helyzetben vonult pihenőre. Fordulás után, ha lehet, még tovább romlott az összkép, amikor tíz percet követően az elsőhöz hasonló találattal – a kapusról kipattanó labdára megint hamarabb odaérve – háromgólosra növelte előnyét a rivális. Ám ami ezután következett, az évekig emlékezetes marad: a félidő közepén egy 16-osról váratlanul ellőtt labdával, majd két perccel később egy közelről begyötört góllal – mondhatni, előzmény nélkül – visszajött az FSE a meccsbe. Fellelkesült és fizikálisan is erősebbnek tűnő csapatunk jóvoltából innentől szinte felborult a pálya, miközben az ellenfél egyre fáradtabbnak tűnt - az egyenlítő találat a levegőben lógott, de ott is csak szűk negyedóráig: egy beívelt szabadrúgás utáni csúsztatott fejes révén a hajrát döntetlennel nyitotta meg a két gárda. A fóti rohamok nem csillapodtak, az utolsóelőtti percben mégis egy semmiből jöttszadai kontratámadás okozott forró pillanatokat, Berényi Előd azonban meccslabdát hárított, az ellentámadás végén pedig Barna pazar cselek után – egy néhány perccel korábbi hasonló szituációtól eltérően – ezúttal kilőtte a vendégkapu sarkát, s a hazaiak fantasztikus sporterényeket csillogtatva a maguk javára fordították az elvesz(t)ettnek hitt mérkőzést! Az utolsó félórát látva már csak azt nem érti az egyszeri tudósító, hogy az első hatvan percben hol volt ugyanez a csapat? Igaz, a meteorológusok úgy mondták, a hétvégén érkezett lehűlés már évszakváltó front: hát talán a fóti fiúk formájában is most köszöntött be az idei tavasz helyett a már reklamált tavalyi ősz – s remélhetőleg sokáig is marad (4-3)...

A lila-fehérek második csapata már könnyedebb sikert aratott egy osztállyal lejjebb: a tavalyi sereghajtó szentendrei együttes csak az első 45 percben tudta tartani magát. Az első gárdából egyedüliként visszajátszó, s a fóti gólok sorát az egy nappal korábbihoz hasonlóan ezúttal is megnyitó Czill találatára a vendégek egy sarokrúgás után még gyorsan válaszolni tudtak a félidő közepén, a szünetig pedig a hazai fölény ellenére megtartották a döntetlent, ám a második játékrészben már beindult a fóti henger. A helyzetek alapján akár kétszámjegyű is lehetett volna a végeredmény, de elégedetlenek így sem lehetünk, elvégre betalált két, környékbeli klubokból visszatérő játékosunk és a tavalyi házi gólkirály is, míg az öregfiúkból reaktivált csatár duplázott, a „fakó” pedig ezáltal fél tucatig jutott (6-1).

A Kisalag a pomáziak frissen alakult tartalékcsapatánál kezdte a szezont, s a bő kerettel érkező - tavasszal „eltűnt”, illetve évek után visszatérő játékosokkal, valamint a Fótról visszavonult, ám a kisalagiaknál edzőként is újra mezt és stoplist húzó Tóth Zsolttal megerősített – zöld-fehérek kellemes meglepetésre már a hetedik percben előnybe kerültek egy szabadrúgást követően. A találatot kiegyenlített mezőnyjáték követte, mindkét oldalon kisebb helyzetekkel, bár a legveszélyesebb szituációt a hazaiak távoli kapufája jelentette, az első félóra végét azonban újabb kisalagi szabadrúgásgól jelezte, ami nagyban meghatározta a mérkőzés további képét: a szünetre akár fölényesre is nőhetett volna a látogatók előnye. A második félidőben már többet volt a vendéglátóknál a labda, de ziccerig csak elvétve jutottak, az előnyük tudatában magabiztossá váló mieink ellencsapásai viszont szinte végig veszélyt jelentettek, s két perccel lefújás előtt éppen egy ilyen szituációt követően – kimaradt pomázi helyzet utáni ellentámadás végén – biztosította be csapatunk a győzelmet egy szerencsés találattal: AnglerGyula szép egyéni alakítása végén a felszabadítani igyekvő védők Lakatosról saját kapujukba „mandinerezték” a labdát. A váratlanul magabiztos, számszerűleg a látottaknál is simább kisalagi siker messzemenő következtetések levonására még nem ad okot, a KSC lelkesedése és régen látott összeszedett játéka azonban kellemes délutánt okozott a szurkolóknak (0-3).