Hőtérkép

A végére értünk…

2010-06-07 06:43:00

Ünnepi pillanatokkal kezdődött a Fót – Csomád szomszédvár-rangadó: csapatunk elbúcsúztatta az aktív játéktól ezen a napon visszavonuló Tóth Zsoltot.
A 44 éves, mindvégig településünkön élő támadó – aki a szezon során szerzett 14 góljával idén is a Fóti SE I. csapata legeredményesebb játékosának mondhatja magát – hosszú pályafutása során a Vasas neveltjeként Tóth Zsoltifjúsági válogatottságig jutott, s bár sem szeretett klubjában, sem másutt nem mutatkozhatott be az NB I-ben, az NB II-ben eltöltött évek miatt (a ma már csak múlt időben említhető Ganz-Mávag és Építők SC gárdáiban) így sem kell szégyenkeznie. Hosszabb kihagyás után az utóbbi hat esztendőben végül városunk csapataiban játszott, előbb Kisalagon, majd az elmúlt másfél évben Fóton – a kisalagi „zöld gyep” és az öregfiúk-csapat azonban ezentúl is számíthat rá.

A harmadik helyért a mieinknél jóval nagyobb realitással – s így harci kedvvel is – csatába szálló csomádiak aztán gyorsan elrontották az emelkedett hangulatot, s az első húsz percben egy „talajtréfa” miatti egyéni hiba, majd egy-egy szabadrúgás és 11-es után tetemes előnybe kerültek. A félidő hajrájában a búcsúzó Tóth ugyan kiharcolt és értékesített is egy büntetőt, ám fordulás után ismét csak húsz minutum kellett, hogy a teljesen szétszórt fóti védelmet kétszer is lenullázzák a látogatók. A hajrá kezdetén Tóth újfent 11-eshez juttatta csapatát, hogy azt belőve utolsó góljával inthessen istenhozzádot a közönségnek, majd egy újabb gyors vendégtalálatot követően, tíz perccel a lefújás előtt cserét kérve, vastaps mellett jött le a pályáról. Az utolsó pillanatokban a csomádiak már bronzérmüket ünnepelték, míg a fótiak a felemás, a végére nagyon elrontott szezon – sajnos, stílszerű, de végre-valahára bekövetkező – lezárását (2-6)...

A Fót II. a múlt heti kiadós pofon után ismét hazai pályán fogadta a gödöllői tartalékgárdát, a korábbival azonban össze sem hasonlítható mérkőzésen, bár az egész évben általános fóti hiba – ügyes mezőnyjáték utáni rossz helyzetkihasználás és a helyzeteket is ritkán hozó 16-os előtti bizonytalankodás – most is kiütközött. Az első játékrész végén egy vendégkontra ezek után góllal fejeződött be, így a második félidőnek hátrányból futott neki a hazai alakulat, amely azonban Puskás találatával viszonylag gyorsan egyenlíteni tudott, ám egy kapushibát követően hamar visszaállt a rivális előnye. A találkozó legvégén aztán Tóth Balázs csak betuszkolta a pontszerzést érő gólt, de ez sovány vigasz – ha a nyerhető meccset behúzza csapatunk, bronzéremmel gazdagodott volna Fót (2-2)...

A kisalagiak az előzetes műsortól eltérően, a két csapat megegyezése alapján ismét Galgamácsára látogatott a múlt heti letaglózó 8-2-es vereség után. Bár a hazaiak ezúttal is kezdeményezőbben léptek fel, negyedóra elteltével, az első veszélyes kisalagi akció végén mégis a mienk szereztek vezetést a fiatal Nagy révén. Öt perccel később egy beívelt szabadrúgást követően a vendéglátók fejessel egyenlítettek, s miután mezőnyfölényük mind nyomasztóbbá vált, csak bosszantó volt, de nem meglepő, hogy közvetlenül az első félidő lefújása előtt egy szép egyéni alakítás már mácsai vezetést eredményezett. A kapott gólok szinte másolták az egy héttel korábbiakat – s így a második játékrész közepén, az enyhe galgamácsai fölény után szögletből esett harmadik is. A borzasztó hajrá azonban szerencsére nem ismétlődött meg, sőt, szinte az utolsó utáni percben egy baloldalról középre érkező lövésszerű beadást még a hazai védők „pattogtattak” be saját gólvonaluk mögé – egyenlíteni viszont már nem maradt idő, így a mutatott kisalagi formát és a bajnoki lebonyolítást tekintve is hektikus csatározásokat a középmezőny végén zárta a KSC, míg riválisa nagy hajrával befutott a harmadik helyre (3-2).

A mérkőzések lefújása után arra is fény derült, hogy megyei III. osztályban két helyi játékosunk gólkirályi címének örülhetünk: a Fót II. színeiben Puskás Tibor, míg a kisalagiaktól Kovács Péter jutott el – a galgamácsai Kátai Krisztiánnal egyetemben – 14 találatig, s így hármas holtversenyben, társgólkirályként végeztek a csoport mesterlövészeinek listája élén. Gratulálunk!

Puskás Tibor

Kovács Péter

A megyei másodosztályban a teljesen leeresztő FSE a 7. helyen végzett (a bajnoki dobogó sorrendje: Szentmártonkáta, Újszilvás, Csomád, biztosan kiesett az utolsó, 13. Tóalmás), míg a legalsóbb szinten a Fót II. 5., a Kisalag pedig 7. helyezettként zárt (a bajnok Szada mögött a Kerepes szerezte meg az ezüst-, míg a Galgamácsa a bronzérmet). A teljes tabellák és a szezonvégi értékelések a FótCafé júliusi számában lesznek olvashatók.

G.: Nagy D., öngól

Bár a felnőtt-bajnokságok küzdelmeinek vége, az öregfiúk zárófordulójából még egy csemegére felhívjuk a fociszurkolók figyelmét: június 7-én, hétfőn, 17.30 órai kezdettel a Fóti SE veteránjai városi derbin fogadják a Kisalag SC „nagy öregjeit” a Balogh Sándor Sportcentrumban. A helyi rangadó a többi eredmény alakulásától függően, szerencsés esetben a bajnoki bronzérem sorsáról is dönthet, de a „régi csibészek” presztízstalálkozója egyébként is érdekes csatát és remek hangulatot ígér.