Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Esőtől, ellenféltől vert fótiak

2010-05-17 07:47:00

A mögöttünk hagyott rekordcsapadékos hétvége a Fóti SE csapatainak egyaránt nem hozott szerencsét. A két fóti vereség mellett a kisalagiakat még csak pályára lépni sem engedte az időjárás.

Galgahévízen a fótiak első csapata az elmaradt ifimeccs után tulajdonképpen hazafelé készült, amikor a hazaiak – a mieinkkel már megállapodott új időpont ellenére – mégis meggyőzték a játékvezetői hármast, hogy a pálya alkalmas a játékra. Az előzmények után nem meglepő módon a rivális neki is esett a mieinknek, s bár az első nagy rohamokat még kibekkelte és –csúszkálta csapatunk, az első félóra végére már vezetést szerzett a vendéglátó együttes. A góltól ugyan magához tért az FSE, ám a félidő utolsó perceiben a vízben megálló labdára lecsapó ellenfél növelni is tudta előnyét. Fordulás után már fóti fölényben telt az idő, ám több helyzet és erősen 11-esgyanús szituáció ellenére sem sikerült faragni a hátrányból, egészen a hajrá nyitányáig. Orosz szépítő találata után az utolsó bő negyedórára igazán nyílt lett a küzdelem, de a lehetőségek továbbra is csak lehetőségek maradtak, a hazai csapat szópárbajok és reklamálások után megőrizte előnyét (a lefújás után fóti kiállításba is torkollott a paprikás hangulat), így az FSE rosszul hangolt a listavezető elleni, jövő szombati rangadóra (2-1).
A Fót II. a szezon során hetedszer (!), a három hazai találkozón aratott három győzelem birtokában, listavezetőként mérkőzött a szadaiakkal. Az első félidő ezek után csalódást hozott: rosszul játszó együttesünkkel szemben a vendégek többször kerültek helyzetbe vagy tiszta lövőpozícióba, s végül a játékrész derekán túl a 16-os előteréből ellőtt labdából a vezetést is megszerezték. A térfélcserét követően kezdett csak ocsúdni csapatunk, ám nem sikerült sem a kisebb lehetőségeket értékesíteni, sem a könnyű síppal befújt büntetőt, amelyet Czill hibázott el, a későbbiekben pedig már reális sanszról sem lehetett beszélni: bár csapatunk ment előre, ám az eső és a felázott talaj a rombolásban érdekelt ellenfélnek kedvezett. A két csapat ütközetei során így most először láthattunk vendéggyőzelmet, sajnos éppen Fóton; ahhoz, hogy ez jövő héten Szadán is megtörténhessen, nagy formajavulásra lenne szükség (0-1).
A kisalagiak heti programjában eredetileg is változás történt volna: az erdőkertesiek már csütörtökön, fordított pályaválasztással lejátszották volna a mérkőzést, a kertesi pálya azonban a hét közepén is használhatatlannak bizonyult. A két csapat megállapodása szerint a párharc első mérkőzésére így kedden, immár Kisalagon kerül sor, míg a visszavágót a következő hétvégén, Erdőkertesen rendezik, amelynek paramétereit a hétközi itthoni összecsapás tudósításában tudjuk majd közölni.

A sok elmaradt mérkőzést hozó, hiányos bajnoki fordulókat követően egyelőre csak egyetlen változásról adhatunk hírt: az FSE II. mostani legyőzője mögé szorulva egész biztosan elvesztette vezető helyét a megyei harmadosztályban (eggyel feljebb az FSE I. jelen állás szerint veresége ellenére is a dobogó alsó fokán áll még, míg a legalsóbb szinten a Kisalag 7. helyezése maradt változatlan).