Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Háromból három, duplázó csatárokkal

2010-05-10 07:14:00

Remek focihétvégén vagyunk túl: mindhárom csapatunk megnyerte a maga csatáját, a fótiak első gárdája vérbeli rangadón diadalmaskodva, míg az alsóbb osztályú gárdák a papírformát magabiztosan érvényesítve; örömünket fokozandó leggólerősebbként megismert játékosaink minden helyszínen kétszer köszöntek be az ellenfélnek, a megyei harmadosztályban fóti-kisalagi háziversennyé téve a gólkirályi címért folyó vetélkedést.

A megyei másodosztályban a bajnoki címért küzdő – jelenleg a második helyen álló, de sokáig vezető és a szentmártonkátaiakkal együtt a mezőnytől utcahosszal Hamingway Fótonmeglépő – Újszilvás látogatott Fótra szombaton, a rangadó legismertebb résztvevője azonban ezúttal a sípmester volt, akiben nem mást tisztelhettünk, mint az NB I-es Budapest Honvéd játékvezetői vizsgát tett és aktívan bíráskodó amerikai-magyar tulajdonosát, George F. Hemingwayt – s aki a későbbiekben is szerephez jut majd… A fótiak szokott lendületes játékukkal operáltak, s feltűnő volt, hogy – mint általában a téttel bíró mérkőzéseken – ezúttal is jobban „harapnak”, nagyobb vehemenciával vetik magukat a küzdelembe. Az első játékrészben a nagyiramú összecsapás a kevés igazi lehetőség ellenére is élvezetes küzdelmet hozott, de igazából csak a második félidőre pörögtek fel az események, amikor is bő negyedóra alatt kétgólos előnybe került csapatunk! Először a szerencsével sem állt hadilábon a csapatunk, amikor a vendégek kapuskidobása az újszilvási 16-os sarkánál a játékvezetőről került a mieink elé, a támadás végén pedig a kapufáról kipattanó labdára is volt érkező Tóth személyében; néhány perccel később azonban már egy mintaszerű akció végén, pontos beadás után talált be rutinos csatárunk. A lüktető, parázs játék megmaradt ezt követően is, csak helyzetből lett kevesebb, miközben Hegedűs – aki addig sem kímélte magát és többször kellett ápolni a lábát – egy fejpárbaj után ellenfelén átesve súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedett. Az utolsó percekben aztán „kitört az őrület”, a 89. percben szépítettek a látogatók, ám szinte rögvest középkezdés után Cutka lépett ki és biztosította be a győzelmet. Az ötperces hosszabbításban azonban újból újszilvási gól született, amelyet tumultuózus jelenetek követtek, mígnem középkezdés helyett szabadrúgást lőhetett a kezdőkörből csapatunk: a találatot (a dulakodást kiváltó, támadás közben elkövetett szabálytalanság miatt) érvénytelenítette Mr. Hemingway, bár a szurkolók túlnyomórésze az utolsó utáni másodpercekben a szűk előny megtartásáért izgult – még ha nem is kellett volna –, s végül sokan az egygólos siker tudatában mentek haza. Annál nagyobb problémánk azonban sose legyen, mint hogy kedvenc együttesünk nem egy-, hanem kétgólos győzelmet arat - amelyért a fóti csapatot ezúttal okkal és joggal lehet megünnepelni: megérdemelt, nagyszerű siker született (3-1).
A fóti tartalékok őrbottyáni sikerük után esélyesként fogadhatták a riválist, s a mezőnyjátékot hozó első félóra végén előjelek nélkül, büntetőből, a gólkirály-jelölt Puskás révén meg is szerezték a vezetést. A játékrész végén szintén 11-esből érkező őrbottyáni egyenlítésnek ugyancsak nem volt előzménye, de még a büntetőnek sem, a „spori” mindenesetre talán tudja, mit és miért ítélt (egyébiránt éppúgy, mint egy hete, most is a vendégek hálóőre volt az ítéletvégrehajtó, ezúttal azonban már sikerrel járt). Fordulás után Puskás – lesgyanús – fejesével gyorsan visszavette csapatunk a vezetést, majd a 13 gólnál járó mesterlövészünk lecserélése utáni újabb büntetőt már Ernyes értékesítette, miközben a vendégek erőtlen próbálkozásai emlékezetes momentumok nélkül haltak el a fóti térfélen. „Fakónk” ezzel tulajdonképpen sima sikert aratott, s a további eredmények alakulásának következtében átvette a vezetést is – a következő két hétben pedig „új” ellenféllel találkozhat: a mieinkkel a szezonban eddig már hatszor meccselő szadaiakkal (3-1)…
Kisalagra a sereghajtó Vácszentlászló érkezett, s a mieink fokozatosan ragadták magukhoz a kezdeményezést az esélytelenek nyugalmával pályára lépő vendégek ellen. Ha nyomasztónak nem is lehetett nevezni a hazai fölényt, benne volt a levegőben, hogy csapatunk rést üt a rivális falán, s ez végül félórányi játék után, Benkő szép egyéni teljesítménye befejezéseként meg is történt. A félidő hajrájában, egy középre lőtt szabadrúgás után aztán a semmiből egyenlített a rivális, fordulás után azonban öt percig sem maradt döntetlen az állás: előbb a házi gólkirály Kovács érkezett jól egy beadásra, majd a csereként beállt Karlovszky első labdaérintése is a hálóban landolt. A mintegy negyedórás „pörgést” követően a mieink már nem nagyon törték magukat, a vácszentlászlóiak pedig többre nem voltak képesek; a végére Kovács még egyszer azért megzörgette a hálót - a szezonban immár 12. alkalommal -, így a zöld-fehérek összességében a várt sima sikerrel örvendeztették meg szurkolóikat. (4-1).

Az FSE I. győzelmével ismét visszakapaszkodott a dobogó alsó fokára, míg egy osztállyal lejjebb a Fót II. egyenesen a tabella élére ugrott, a Kisalag pedig szintén előrelépve jelenleg a 7. helyet foglalja el.