Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Nyeretlen focivíkend

2010-04-26 06:37:00

Kis csalódások jellemezték csapataink hétvégéjét - és ugyebár, sok kicsi sokra megy: a Fóti SE mindkét gárdájának - simán nyerhető meccseken - egyaránt egy ponttal kellett beérnie, míg a kisalagiak a hajrában engedték ki a döntetlent a kezükből, sorozatban harmadik vereségüket elszenvedve.

Az FSE I. csapata az utolsó előtti helyen szerénykedő, ősszel megerőltetés nélkül legyőzött kistarcsaiak otthonában - talán a másik sereghajtó elleni, két héttel ezelőtti példából is okulva - aktívan, kezdeményezően lépett fel, ám a tetszetős támadásokból csak kisebb lehetőségek születtek. A vendégfölényt követően a félidő derekára kiegyenlítődött a játék, ám a hazaiak szép egyéni alakítás után született vezetőgólja félóra elteltével így is váratlanul hatott. A második játékrészben ismét magasabb sebességfokozatba kapcsoltak a mieink, s öt perc sem kellett az egyenlítéshez, igaz, ehhez a kistarcsaiak hálóőre is kellett, aki egy oldalról beívelt szabadrúgást ütött saját háta és a gólvonal mögé. A továbbiakban több fóti helyzet követte egymást - megtűzdelve a vendéglátók olykor veszélyes ellentámadásaival -, ám a legnagyobb lehetőség sem bizonyult elegendőnek, így a várt győzelem elmaradása miatt még akkor is csak saját magának tehet szemrehányást a fóti gárda, ha a hajrában egyértelmű 11-estől fosztotta meg együttesünket a játékvezető. Apró öröm, hogy legalább teljes létszámban vonulhattak le a mieink - a kistarcsaiakkal egyetemben -, lévén az utolsó percek már mindkét oldalon csak a csontzenéről és a reklamálásról szóltak (1-1)...
Másnap és egy osztállyal lejjebb a fóti tartalékcsapat, mondhatni, ugyanezt játszotta el pepitában: a gárda az első percektől kapujához szorította a kerepesieket, ám minden helyzet kimaradt, miközben vendégrészről egy-egy ellentámadás a hazai kapu előtt is okozott meleg pillanatokat. Fordulás után teljesen váratlanul került előnybe a rivális, ezt azonban öt percen belül sikerült kiegyenlíteni, a fóti fölény pedig egészen a hajráig folytatódott, amikor ismét a kerepesi csapat szerzett vezetést egy védelmi hiba után. A foci örök törvényszerűségei a büntetlenül ki nem hagyható helyzetekről végül csak részben érvényesültek, a fótiak ugyanis már a rendes játékidőn túl kiegyenlítettek egy szöglet utáni kavarodás végén, s így pontot mentettek egy olyan összecsapáson – amelyet gólokkal kellett volna nyerni (2-2).
A kisalagi gárda az őrbottányiak ellen igyekezett magához ragadni a kezdeményezést, ám egyetlen nagy ziccert, illetve egy távoli lövést leszámítva nem sikerült lehetőséget kialakítani - igaz, a másik oldalon annyit se. Az egy hetivel korábbihoz képest jóval eseménytelenebb találkozó második felében már a vendégek töltöttek több időt a hazai kapu előtt, de inkább csak átlövésekkel próbáltak veszélyeztetni, a kisalagiak pedig azzal sem - s amikor már a nézők azt találgatták, mikor is játszott utoljára gólnélküli döntetlent a zöld-fehér alakulat, akkor négy perccel a lefújás előtt egy hatalmas szóló után, némi szerencse és a hazai védők lelkes közreműködése mellett megszületett az őrbottyáni vezetőtalálat. Az utolsó utáni minutumban aztán csapatunk rúgatott még egy gólt az ellenféllel, ezzel pedig zsinórban harmadszor szabtak nagyon is elkerülhető zakót a KSC-re - a hullámvölgyből immár a „tökutolsó” szentlászlóiak ellen kell kilábalni, míg a mostani riválist ismét szemrevételezhetjük, ezúttal a Fót II. ellen (0-2).

Az FSE együttesei a megyei II. és III. osztályban is tartják bronzos pozíciójukat - mint ahogy a KSC is utolsóelőtti, 9. helyét...

Megyei III. osztály, Gödöllői csoport:
(Tájékoztató jellegű adatok, mindkét esetben elképzelhető a pályaválasztási jog cseréje)