Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Roppant sovány termés a pályákon

2010-03-22 06:17:00

Szomorú focihétvégén vagyunk túl: a mögöttünk hagyott fordulóban – amely megyei harmadosztályú gárdáinknak a tavaszi nyitányt jelentette – három csapatunk összesen egy pontot szerzett, mindössze egyetlen (büntetőből elért) gólt szerezve.

A múlt héten vereséggel rajtoló megyei másodosztályú FSE I. együttese a bajnoki mezőny alsó régióiban tanyázó Tápiógyörgyét a javítás reményével fogadta, ám ehhez képest már az első percekben előnybe kerültek a vendégek egy védelmi hiba után megítélt 11-esből. Az enerváltan, elképzelés nélkül támadó fótiak nem tudtak mit kezdeni fegyelmezett ellenfelükkel, a második játékrész elején azonban a mieinknek is sikerült büntetőt kiharcolnia és ebből kiegyenlítenie. Fordulópontot sajnos ez sem hozott, a görcsösen erőlködő hazaiak nemhogy a maguk javára tudták volna fordítani a mérkőzést, hanem a hajrában még az FSE került emberhátrányba, amit a rivális az utolsó percekben kétszer is kihasznált, másodjára már egy teljesen kitámadó fóti gárdával szemben. A csalódást keltő teljesítmény és eredmény után úgy tűnik, az őszi két vereségét tavasszal két hét alatt „teljesítő” csapatunk a bajnoki küzdelmek második szakaszának elejére hullámvölgybe került (1-3).
Egy szinttel lejjebb a fóti tartalékok – köszönhetően előkelő helyezésüknek – a listavezető Szadához látogattak, a „csúcsrangadó” azonban mérsékelt színvonal mellett csak nagy küzdelmet hozott, sportzsurnalisztikai fordulattal élve: a tét rányomta bélyegét az összecsapásra. A kapuk alig-alig forogtak veszélyben, a látottak tipikusan megfeleltek az közmondásos egygólos mérkőzés jellemzőinek, ám mivel az utolsó öt percben a hazaiak végül felélénkültek, s előbb a kapufát találták el, majd egyedül kilépő csatáruk hibázott ziccert, így a mieink lehetnek elégedettebbek, hogy az a bizonyos egy találat nem született meg (0-0).
A Kisalag az erdőkertesi tartalékok otthonában - a megadott időponttól eltérően, szervezési okokból - délelőtt lépett pályára, az első félóra azonban egyáltalán nem matinéhangulatban telt, s ügyesen kombináló csapatunk is kivette részét a mozgalmas momentumokból. A játékrész közepétől aztán az ellenfél átvette az irányítást, a félidő utolsó tíz percében pedig egy védelmi megingás, majd egy 11-es után gyorsan kétgólos előnyre tett szert. Mindez döntőnek bizonyult és meghatározta a mérkőzés további képét is: fordulás után hamarosan újból beköszöntek a hazaiak, majd még azt a luxust is megengedhették maguknak, hogy második büntetőjüket kétszer is elhibázzák, mivel első sikertelen próbálkozásukat a játékvezető – jogosan – újrarúgatta. A becsülettel küzdő kisalagi gárdának a végén még voltak kisebb lehetőségei, de szépíteni sem sikerült – a kertesi siker megérdemelt, a visszavágás lehetőségére viszont csak egy hetet kell várni (3-0).

A Fót I. veresége ellenére maradt a megyei másodosztály 4. helyén, a harmadosztályban azFSE II. továbbra is a második, míg a Kisalag egy pozíciót visszacsúszva a 7. helyen áll.