Fót Sportja Fót Café Fotógalériák Fót Café Videók

Hőtérkép

Tökéletes búcsú az évtől

2009-11-17 05:24:00

Labdarúgó-csapataink pazarul, egyaránt győzelemmel zárták az őszi szezont és a 2009-es naptári évet, aminek köszönhetően mindhárom gárda jelentősen előrelépett a bajnoki táblázaton, s előkelő pozícióban térhet téli pihenőre.

A fótiakra az őszi bronzról döntő szomszédvár-derbi várt a megyei másodosztályban, s csapatunk folytatta is remek őszi rangadós hagyományát! A ködös, hideg időben vívott csomádi csatában a mieink az elejétől fogva kezdeményezően léptek fel, s ami számszerűen is fontos, jó ütemben szereztek gólokat: az első játékrész derekán, majd a félidő hajrájának kezdetén. Fordulás után is kézben tartotta az összecsapást az FSE, ezért volt váratlan a hazai szépítés, néhány perccel később azonban tíz emberre fogyatkoztak a vendéglátók. Ám ezzel nem dőlt el a találkozó! Tíz perccel később ugyanis büntetőhöz jutott az emberhátrányban küzdő rivális, de az ítéletvégrehajtó gyatrán a kapu mellé gurított, a lefújás előtt öt minutummal viszont Tóth buktatása után már a Fót rúghatott 11-est, Czill pedig nem másolta le csomádi „kollégája” hibáját - s így a nagyrészt magabiztos teljesítményt nyújtó Fót (legyőzve és megelőzve a szomszédos csapatot) a dobogó legalsó fokán töltheti a téli pihenőt (1-3).
Egy szinttel lejjebb az FSE II. ugyancsak a környéken járt, s az Őrbottyán elleni visszavágón az egy héttel korábban látottaknál jóval magabiztosabb teljesítményt nyújtva, az ősszel tapasztaltaknál pedig sokkal hatékonyabb helyzetkihasználással aratott sima sikert. A hazaiaknak papíron is csak a fótiak vezető találatáig, az első 45 perc közepéig volt esélyük a pontszerzésre, ezt követően már csak a gólkülönbség volt kérdéses, s végig meggyőző fölényben játszó, csupán az utolsó percekre leengedő csapatunk zsinórban lőtt góljai után az őrbottyániak mindössze a hajrábeli szépítéssel vigasztalódhattak. E győzelem - és a többi eredmény kedvező alakulása - révén tartalékcsapatunk egészen a 2. helyre jött fel (1-4).
S hogy teljes legyen az összkép és az elégedettség, arról a kisalagiak gondoskodtak. A Galgamácsa elleni, színvonalában kívánnivalót bőven maga után hagyó, ám annál nagyobb küzdelmet hozó mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést egy szöglet utáni szituációból az első játékrész hosszabbításában, ami sokáig döntőnek bizonyult, mert fordulás után is csak a szabálytalanságokkal és hibákkal tarkított mezőnyjáték dominált. Az utolsó negyedórában azonban váratlan fordulat történt: a KSC előbb 11-eshez jutva egyenlített, három perccel a hármas sípszó előtt pedig egy távolról ellőtt, megpattanó szabadrúgás talált utat a látogatók hálójába, s így szívvel-lélekkel harcoló csapatunk nemcsak megszerezte mindhárom pontot, de - mostani ellenfelét is lehajrázva - az alsóházból két hellyel feljebb lépve a középmezőnyben zárta az őszt (2-1).

Zárásként tehát mindhárom csapatunk nagyot (a fótiak két gárdája egyenesen a dobogóig) ugrott: az FSE I. a megyei másodosztály 3. helyén zárt, míg a harmadosztályú fóti „fakó” ezüstérmes pozícióban telel - ám nem érheti szó a ház elejét a 6. helyezésig jutó Kisalagnál sem.
A teljes őszi végeredmények táblázatát a Fótcafé decemberi számában, míg a szakvezetők értékelését 2010 januárjában olvashatják. A pályákon pedig folytatás márciusban - de honlapunkon addig is megtalálható minden friss hír és fejlemény.